Teplice přivítají finálový turnaj Memoriálu Vlastislava Marečka

  •  

Ve středu 26. a ve čtvrtek 27. dubna se v Teplicích odehraje finálový turnaj Memoriálu Vlastislava Marečka. V rámci 15. ročníku tradičního turnaje budou o vítězství usilovat nejmladší dorosty Plzně, Olomouce, Sparty a Slavie věkové kategorie U16 – ročník 2007 a mladší.

Loňské vítězství budou obhajovat fotbalisté Sparty Praha, kteří vyhráli finálový zápas v derby nad Slavií Praha 3:1. Třetí skončila Viktoria Plzeň, která v souboji o třetí místo vyhrála nad Zbrojovkou Brno 3:2.

Letošní turnaj odstartoval v průběhu července a srpna, kdy se odehrály zápasy základní fáze, které se zúčastnilo celkem 32 týmů. Do semifinálové části pak postoupilo celkem šestnáct týmů. Stejně jako v předešlých letech se v semifinále hrálo skupinovým systémem, kdy vznikly čtyři skupiny po čtyřech týmech. V rámci každé skupiny bylo naplánováno celkem 12 zápasů. Každý tým hrál systémem doma-venku s každým soupeřem ve své skupině.

Nejvyrovnanější byla skupina A, ve které o postup bojovaly týmy Slavie Praha a Baníku Ostrava. Podzimní vzájemný zápas skončil v Praze těsnou výhrou Baníku 3:2, avšak na jaře Slavia v Ostravě jasně dominovala a díky výhře 4:0 skončila v tabulce právě před Baníkem. Obě mužstva měla stejný počet bodů, pro Slavii hovořilo lepší skóre ze vzájemných zápasů.

V dalších skupinách se z postupu radovaly týmy Viktorie Plzeň (skupina B), Sparty Praha (skupina C) a Sigmy Olomouc (skupina D). O velké kvalitě turnaje hovoří fakt, že ani jeden z týmů nebyl ve skupinové fázi stoprocentní. Každý z postupujících jednou ve skupině prohrál.

Finálový turnaj se letos na severu Čech odehraje ve stejném formátu jako loni. Ve středu 26. dubna se odehrají dva zápasy semifinále a o den později pak bude na programu finále o zápas o třetí místo.

Program finálového turnaje Memoriálu Vlastislava Marečka:

Středa 26. dubna

10:00, hřiště Proboštov: Semifinále 1*

14:00, hřiště Dubí: Semifinále 2*

* Složení semifinálových dvojic bude určeno během slavnostního losu v úterý 25. dubna večer

Čtvrtek 27. dubna

10:00, Na Stínadlech ( vedlejší hřiště FK Teplice „Mexiko“ ): Zápas o 3. místo

13:30, Na Stínadlech ( hlavní hřiště FK Teplice „AGC aréna“ ): Finále

Vyhlášení výsledků proběhne ihned po skončení finálového zápasu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*