Tepličané darovali více tisíc kilo potravin a drogerie

  •  

V sobotu probíhala v řadě obchodů celonárodní Sbírka potravin, během které mohli lidé podpořit osoby v nouzi nákupem trvanlivých potravin a drogerie. Organizace Květina tentokrát zastřešovala celý den sbírku v Penny marketu u Červeného kostela a část dne v Albertu na Nákladní ulici.

„Letošní sbírka se vydařila, a to nejen díky štědrým dárcům, ale také díky pomoci 22 dobrovolníků, kteří volnou slunečnou sobotu věnovali realizaci právě Sbírky potravin. Té se účastníme díky spolupráci s Potravinovou bankou v Ústeckém kraji již od roku 2016,“ říká koordinátorka sbírky za Květinu Barbora Vernerová a dodává, že sbírku vnímá jako prostor pro solidaritu mezi lidmi. „Ona i jedna pytlíková polévka nebo přesnídávka jsou pro lidi v nouzi prostě pomoc. Navíc se během akce setkáváme s lidmi podobně naladěnými či s kolegy z jiných organizací. V Albertu jsme se střídali s dobrovolníky Centra humanitární pomoci a bylo to velmi milé setkání,“ vysvětluje Vernerová.

Organizace Květina poskytuje na Teplicku celkem 4 sociální služby, které nabízí pomoc a podporu lidem v nouzi, a to od rodin, které se ocitnou v těžké životní situaci, včetně samoživitelů, přes osamocené seniory s nízkými příjmy až po osoby bez přístřeší. Nově také realizuje v Teplicích projekt Bydlím, bydlíš, bydlíme, který poskytuje velkou paletu možností podpory lidí při zabydlování a udržení si bydlení. A právě klientům organizace je po evidenci a dle daných pravidel a potřeby potravinová pomoc dále distribuována.

V rámci celé republiky bylo vybráno neskutečných 467 tun potravin a drogerie. „Nám v sobotu lidé darovali 1 221 kilogramů. Jsme neskutečně vděční, tento dar s velkou rozvahou budeme dle našich pravidel distribuovat v dalších měsících právě našim klientům,“ doplňuje koordinátorka sbírky.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*