Tepličan nabízel k prodeji byt bez vědomí jeho majitelky, chtěl za něj méně než 100 tisíc!

  •  

Policisté dopadli 31 letého muže, který se již v minulosti nejednou dostal v Teplicích do křížku se zákonem,  vydával se za majitele družstevního bytu, který bez vědomí jeho majitelky nabízel k prodeji za částku od padesáti do sta tisíc korun. Na základě inzerátu oslovil majitelku bytu, že má zájem o jeho pronájem a dostal tak klíče i nezbytné písemnosti. Následně sám oslovil nejméně dva lidi, kteří v dané lokalitě sháněli byt, naštěstí nebyli natolik důvěřiví, aby mu bez rozmyslu dali peníze a nejdříve si ověřili, zda je skutečně majitelem bytu. Když zjistili, že patří někomu jinému, od obchodu ustoupili, takže se mu byt nakonec prodat nepodařilo.

Zvolil si proto jiný způsob, jak přijít k penězům. Minulý týden společně s dalším mužem zazvonili na dveře bytu známého, který odcestoval z republiky. Doma byla jen jeho přítelkyně, které namluvili, že si jdou pro peníze a nějaké věci a vše, že je domluvené s jejím přítelem. Důvěřivá žena je pustila dovnitř a dvojice si odnesla televizor, plynovou pistoli, vrtačku a přes dvacet tisíc korun. Až později ženu napadlo zkontaktovat přítele, který ale o ničem nevěděl.

Muž je navíc podezřelý, že začátkem května v herně úmyslně poškodil úderem pěsti skleněný dotykový displej výherního automatu, čímž způsobil škodu téměř šest tisíc korun. V minulosti několikrát odsouzený muž byl obviněn z přečinů krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a podvodu ve stadiu pokusu, na soud, od kterého může odejít až s pětiletým trestem odnětí svobody, bude čekat ve vazební věznici.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*