Také v našem kraji udeřil silný vítr

  •  

Silný vítr, který v našem kraji udeřil ve čtvrtek večer, s sebou přinesl 46 událostí, které museli řešit hasiči. Většinou šlo o spadlé stromy na silnice a cesty, také na dráty vedení a trať.

Nejvíce událostí zaznamenaly hasičské jednotky na Děčínsku, kde vyjely k 22 spadaným stromům a 4 dalším událostem, jako byla uvolněná střecha a spadlé dráty vedení. V okresu Litoměřice vyjely hasičské jednotky na 6 míst k spadaným stromům na silnice u Úštěku, Opárna, Hlinné, Dobříni, Velemína a Prackovic.

V okresu Ústí nad Labem hasiči zasahovali na 6 místech. V pěti případech to byly spadané stromy na silnici: Suletice, Proboštov, Velké Březno, Podlešín, Řehlovice, v jednom případu šlo o spadlé trakční vedení v Koštově. Na Mostecku vyjely jednotky třikrát ke spadlým stromům na silnici v Meziboří a Mostu. A v teplickém okrese spadl strom na silnici na Moldavě.

Také energetici nezaháleli, museli obnovit dodávky elektrické energie, což jsem jim u dvou třetin odběratelů podařilo ještě během noci.

„Dispečink i call centrum ČEZ Distribuce posílilo provoz, v případě, že stále máte potíže, tak můžete zcela zdarma volat hlášení o poruchách na linku 800 850 860. Ale v současné době je situace již klidná,“ říká Soňa Holingerová, mluvčí ČEZu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*