Swap přilákal více než 320 lidí. Přinesli zhruba 2,5 tuny věcí

  •  

Swap v sokolovně měl zase úspěch. „S radostí oznamujeme, že se do tohoto festivalu zapojilo celkem 325 účastníků, kteří společně přinesli 2,5 tuny různých věcí, včetně 70 kusů drobného nábytku, kol a bruslí, 34 kytek, a úctyhodných 1 254 kusů knih, časopisů, CD a DVD. Nerozebrané věci jsou darovány podle aktuálních potřeb neziskovým organizacím v okolí,“ sdělila organizátorka Michaela Klennerová.

Výměnný festival má za cíl podpořit myšlenku recyklace a obnovení věcí, které již nejsou potřebné pro jednoho, ale mohou být prospěšné pro druhého. „Tato iniciativa nám ukázala sílu kolektivního úsilí a vytvořila prostor pro nové přátelství a společenství. Věříme, že takové události nejen pomáhají snižovat množství odpadu, ale také posilují pouta mezi lidmi v naší komunitě,“ vysvětlila Klennerová.

Peníze vybrané během akce pokryly náklady a zůstatek bude využit na rekonstrukci budoucího akčního Re-use centra. Kromě toho všichni zájemci mohou přispět k otevření centra a poslat finanční prostředky pomocí platformy Darujme.cz (https://www.darujme.cz/reuse-teplice).

Příští akce je Re-use den, který se koná 19. května. Re-use den organizuje Re-use federace u Zahradního domu. Swap Teplice – partner organizace a dny. Pro účastníky bude připraven bohatý doprovodný program, povídání, workshopy nejen pro děti ale např. i opravy pomocí 3D tiskárny pro dospělé, občerstvení, příjemné posezení. Akce je spojená s propagací pěstounství, kterou organizuje Centrum pro celou rodinu. Budeme doprovodná akce k zahájení sezóny Malé Paříže.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*