Studenti architektury oživují Miladu

Foto: FB Jezero Milada
  •  

Na jezeře Milada se v těchto dnech koná workshop studentů architektury. Během něj u jezera navrhnou a vytvoří nové lavičky, převlékárny, stinná místa nebo lehátka s knihobudkou. Práci studentů můžete sledovat u Milady do 7. července a výsledky si prohlédnete na vernisáži od 15:00 hodin.

„Jde o první takový praktický workshop na jezeře, i když s vysokými školami různého zaměření spolupracujeme průběžně na řadě jiných projektů,“ řekla Hana Volfová, mluvčí Palivového kombinátu Ústí a dodala, že s nápadem přišel Jiří Petrželka z Tran teamu, vítěz loňské studentské architektonické soutěže. Druhým, kdo se na organizaci akce podílí, je Jan Tran, kterého jezero Milada zaujalo jako unikátní technické dílo a důkaz toho, že krajina po těžbě uhlí nezůstane pustinou.

„Jezero potřebuje zútulnit. Pracujeme zejména se dřevem a speciálními spojovacími prvky. Účastníci musí mít vlastní nářadí, stan a spacák. Jde o dobrovolnickou akci, a tomu odpovídají i podmínky. Budeme rádi, když se na nás lidé přijdou podívat, třeba nás inspirují i dalšími nápady,“ uzavřel Tran.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*