Stavba tunelu Bílinou by mohla začít dříve

ilustr. obr.
  •  

Až o čtyři roky dříve oproti původnímu plánu by mohla začít stavba průtahu Bílinou. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) počítalo se začátkem stavby v roce 2029, nyní se přiklání k roku 2025. Vše však závisí na rozhodnutí centrální komise ministerstva dopravy. Průtah je pro Bílinu velmi důležitý, v době dopravních špiček projíždějí kolony aut městem několik desítek minut.

V současné době se zhodnocují výstupy z geologických vrtů a zároveň ŘSD zadalo zpracování technicko-ekonomické studie. Na základě těchto podkladů centrální komise rozhodne, zda je tato varianta průtahu Bílinou vhodná a zda se může začít s dalšími přípravnými kroky.

“Vnímáme tuto variantu jako nejvíce podporovanou. Pro vedení města je tato varianta jako prioritní oproti východnímu obchvatu,” řekla starostka města Zuzana Schwarz Bařtipánová.

Tunel by měl být obousměrný, jednopruhový. Nadzemní pruhy budou sloužit pro dopravu do města, případně směrem na Louny. Tunel bude sloužit pro tranzit. Podmínkou zkrácení termínu začátku stavby je schválení novely stavebního zákona, která umožní tyto dopravní stavby zrychlit. Novela by měla platit od roku 2021 a místo 5,5 roku dlouhé lhůty pro povolovací řízení počítá s jedním rokem.

Veřejnost se s konkrétním návrhem stavby a časovým harmonogramem seznámí zhruba v polovině listopadu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*