Starostové lázeňských míst se setkali v Teplicích

  •  

Více než pětatřicet starostů a zástupců odborné veřejnosti z lázeňských míst se sešlo v polovině listopadu v našem městě. Na historicky prvním Národním debatním lázeňském klubu, který uspořádalo Sdružení lázeňských míst ve spolupráci s Teplicemi.

„Národní debatní lázeňský klub je novou platformou, která nahrazuje původně pořádané konference a jeho cílem je vyvolání diskuze mezi samosprávou lázeňských měst a zástupci odborné veřejnosti a hlavně informovaní zástupců státní správy z řad ministerstev o specifikách péče samosprávy o lázeňská místa,“ řekl Jan Kuchař, předseda Sdružení lázeňských míst a zároveň starosta města Františkovy Lázně.

Starostové z lázeňských míst debatovali nad tématy lázeňských poplatků a jejich vlivu na hospodaření měst. Dalším tématem byla podpora lázeňských míst ze strany státní správy. A diskuze se stočila i k ochraně přírodních léčivých zdrojů jako primárního bohatství lázeňských míst.

„Byli jsme velmi rádi, že tento první debatní klub se konal právě v našem městě, které se pyšní velmi bohatou historií spojenou s lázeňstvím,“ řekl závěrem náměstek teplického primátora a člen rady Sdružení lázeňských míst Jiří Štábl.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*