Soutěž startupů vyhrál strážník z Dubí

Foto: ICUK
  •  

Strážník a preventista městské policie obce Dubí Ota Rössler společně se svým synem Janem uspěli v 11. ročníku ústecké soutěže startupů s projektem mobilní aplikace Můj strážník, která na základě polohy uživatele najde požadovanou obecní policii. Aplikace vznikla na základě nedostatků linky 156, kdy velmi často dochází k omylům při komunikaci mezi občany a strážníky. Aktuálně je aplikace dostupná pro uživatele Androidu s verzí 7.0 a vyšší. Z rukou porotce Jindřicha Josefuse, jednatele společnosti Foxily, jež také navrhuje a vyvíjí mobilní aplikace, převzali zástupci vítězného projektu voucher v hodnotě 25 tisíc korun na rozvoj svého podnikání.

„U projektu Můj Strážník jsme ocenili bezpečnostní a celospolečenský přesah aplikace a věříme, že vítězství týmu pomůže k tomu, aby do budoucna v aplikaci přibyly další inovace a funkce, včetně jejího rozšíření na uživatele zařízení Apple iPhone,“ řekl porotce Jindřich Josefus. Na druhém místě se umístil projekt Centra pro mysl a cenu za třetí místo si odnesl projekt Michala Drobného s názvem Restaurovaní.

Podnikatelský inkubátor Inovačního centra Ústeckého kraje každoročně dává svým absolventům z řad začínajících firem příležitost prezentovat své projekty před odbornou porotou a veřejností. Populární akce, při které mají startupy na svou prezentaci jen 5 minut, se pořádala už pojedenácté.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*