Školáky vystřídaly stavební firmy

ilustr. obr.
  •  

Během prázdnin panuje stavební ruch v řadě škol. Za letošní investice ve školách zaplatí statutární město Teplice víc než 52 miliónů korun.
V některých školách už přípravné práce začaly v předstihu a některé projekty se protáhnou až do dalšího školního roku. „Za normální situace tráví děti ve školách spoustu času. Město proto investuje peníze do zlepšení prostředí, ve kterém se nejen učí ale třeba i sportují. Ty rozsáhlejší úpravy se snažíme naplánovat na dobu, kdy děti ve školách nejsou, i tak se někdy stane, že práce zasáhnou do harmonogramu školního roku,“ říká náměstek primátora Jiří Štábl.

Největší omezení čeká v září všechny děti z MŠ a ZŠ Koperníkova. Tam se rozbíhá největší investice léta ve školách – instalace systému nuceného větrání – v ceně zhruba 29 miliónů korun. Takzvaná rekuperace má zajistit přísun a cirkulaci čerstvého vzduchu v učebnách i společných prostorách a harmonogram prací, včetně výměny osvětlení v učebnách, připravený dodavatelskou firmou nepustí děti ani do školy ani do školky. Pro děti z MŠ budou připravené náhradní prostory v mateřské škole Na Spojce v Proseticích, vysvětluje Jiří Štábl: „V tuto chvíli máme přihlášeno asi 16 dětí a předběžně máme zajištěnou kapacitu pro zhruba 20 dětí, konečný počet budeme znát na konci srpna. Počítáme také s tím, že o děti se postarají paní učitelky z MŠ Koperníkova. Zároveň je se základní školou na Plynárenské domluveno, že tam budou vyčleněné dvě třídy, které budou sloužit jako družina především pro mladší děti prvního stupně základní školy. Celkem by tam mohlo být asi 30 dětí a kromě personálního zabezpečení je zajištěno i stravování.“

Školákům ze ZŠ Koperníkova začne výuka ve třídách skoro o tři týdny později než jinde. „Začátek školního roku na základní škole Koperníkova jet posunut až na 20. září nicméně do té doby děti nebudou zahálet. Učitelé si pro ně připravily alternativní vzdělávací aktivity. Budou to různé tematické úkoly především z těch hlavních předmětů, které budou děti plnit v týdenních plánech. Jejich harmonogram rodiče obdrží na konci srpna, tak aby měli veškeré informace a děti mohly jednotlivé úkoly plnit s nimi nebo i samostatně,“ dodal náměstek primátora. Na ZŠ Plynárenská v Proseticích a ZŠ Bílá Cesta budou mít po prázdninách nové rozvody elektrické energie. Ve škole v Proseticích pak bude v tělocvičně nová podlaha a na Bílé cestě zrekonstruují venkovní víceúčelové hřiště.
Na Základní škole Krušnohorská začalo zateplování objektu. Investiční akce, která má zajistit energeticky úspornější provoz, by měla být dokončená na konci října. Práce na fasádě školy ale nezmění harmonogram školního roku.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*