Situace v dopravě se zlepší, slibuje kraj

  •  

Zpoždění nebo dokonce výpadky některých spojů, zmatky kvůli novým čipovým kartám, problémy s novým odbavovacím systémem. Zavedení nových pořádků do autobusové dopravy zajišťované Ústeckým krajem zkrátka nemá zrovna slavný začátek. Největší komplikace panují právě na Teplicku. Tak se totiž k novinkám přidaly personální potíže ve firmě Arriva, která tu dopravu zajišťuje.

 K nesnázím se vyjádřil také Ústecký kraj, který meziměstskou dopravu objednává a nový systém vymyslel: „Velmi nás mrzí, že došlo k takovým těžkostem, nový odbavovací systém přinesl jiné nároky na řidiče a ti musí novinky také zvládnout. Chtěl bych se proto i za dopravce a řidiče veřejnosti omluvit za problémy a požádat o shovívavost. Jsem přesvědčen, že se během několika dnů dostane doprava opět do normálních kolejí,“ říká krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek

Ústecký kraj prý situaci průběžně řeší s jednotlivými dopravci a snaží se jim pomoci tak, aby se situace stabilizovala. Vinu za zmatky nesou podle kraje právě oni, na novou situaci se nedostatečně připravili, přestože měli dostatek času. Kraj říká, že dopravci o změnách v systému dopravy věděli už od června 2014.

Veronika Kindlová

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*