Simona Vavrušová: Chtěla jsem Oscara a mám Oskara

  •  

Sympatická herečka Simona Vavrušová se narodila v Teplicích, ale s rodinou žije v blízkém Litvínově. Diváci ji z televizních obrazovek znají třeba ze seriálů První republika nebo Čtvrtá hvězda. Vedle herectví ji baví také tanec a hudba.

Původem jste z Teplic, žijete zde stále?

V Teplicích jsem se narodila ve zdejší porodnici. A to proto, že to bylo pro rodiče kousek z Oseku, kde mamka nocovala u babičky s dědou. Vyrůstala jsem ale v Litvínově, takže Teplice mi tak cizí nejsou. Navíc od 17 let jsem v Teplicích vystupovala jako zpěvačka se svým tátou (pozn. red. hudebník Pavel Vavruša). Hrávali jsme všude možně, lázně, Hotel Prince de Ligne a spousta dalších míst.

A líbí se vám Teplice, máte zde oblíbená místa, jezdíte sem?

Teplice jsou hezké město, hlavně centrum. Nejraději mám parky kolem Císařských lázní a Krušnohorské divadlo. A co se jídla týče, zkusila jsem restauraci U Kozičky a moc dobře tam vaří.

A co vás vedlo k tomu, že jste začala hrát?

Já jsem si už jako malá hrávala různá představení, a jelikož jsem byla dlouho jedináček, tak takový dialog dvou osob mi dal vždycky dost zabrat. Pak dávali v televizi seriál Beverly Hills 90210 a já tam taky chtěla bydlet a být hollywoodská herečka a dostat Oscara. Tak Oskara už mám, v září mu budou čtyři roky.

Poprvé jsem se dostala před kameru v soutěži Katapult pánů Genzera a Suchánka. Tam jsem se ujistila, že mě to ohromně baví a ani mi nevadí, že se pořád na něco čeká.

V čem vás diváci mohli vidět?

Zásadní pro mě bylo setkání s režisérem, scénáristou, spisovatelem a hudebníkem Tomášem Houškou, který mě obsadil v roce 2008 do filmu Labyrint a v roce 2013 do filmu Maturita. Dále jsem hrála v seriálu První republika, který režíroval Biser Arichtev, a v seriálu Čtvrtá hvězda, který režíroval Miroslav Krobot. Vidět mě diváci můžou ještě ve videoklipech Portless – Dream Dream, Phil da top – chilout, tam zpívám a Abraxas – Žízeň.

Jak jste se k těmto rolím dostala? Přes castingy?

Při natáčení filmu Gympl Tomáše Vorla s Jirkou Mádlem, kde jsem byla v komparzu, si mě vyhlédl právě Tomáš Houška (spisovatel, scénárista, režisér) a moc hodný člověk. Sehnal si na mě číslo a nabídl mi roli do filmu Labyrint, kde jsem hrála s Luckou Vondráčkovou její kolegyni a kamarádku z práce. Měl představu, že by mi ta role seděla, a opravdu tomu tak bylo. V podstatě jsem byla úplně stejná, myslím v tom věku.

Později jsme ještě spolupracovali na filmu Maturita, kde jsem mu pomohla i s obsazením hlavních představitelů. Je to dost specifický film, který ani paní Spáčilová (filmová kritička) nedokázala ohodnotit a dala mu 0 %, což je i na ni unikátní počin. Pak jsem si jen hlídala castingy a pomalu se dostala k Miroslavě Hyžíkové, kterou mám ráda.  Příležitost jsem dostala i od německé produkce s filmem Allman und der Rosa Diamant. Tam jsem hrála malinký štěk. Film režíroval Thomas  Berger.

Jste profesionální herečkou, nebo se věnujete nyní něčemu jinému?

Profesionální herečkou bych moc ráda byla a snad se mi to ještě povede… Vlastně už se to málem podařilo. Do druhé řady seriálu První republika mě Biser Arichtev chtěl obsadit znovu po boku Vlastiny Svátkové, ale jaksi jsme obě zjistily, že jsme těhotné. Tak si aspoň spolu píšeme na Instagramu. Momentálně se věnuji hlavně dětem a snažím se být ve formě, kdyby náhodou…

Co na vaše hraní říkali rodiče? Většinou si pro děti přejí „serióznější“ profesi…

Rodiče měli pro tuto oblast velké pochopení a podporovali mě. Vlastně ve všem, co mělo co do činění s uměním. Tatínek byl muzikant, jak jsem se už zmínila, a maminka hrávala v mládí ochotnické divadlo. Takže s tím neměli problém a přišla jim tato profese seriózní. Škoda, že už tu nejsou.

Jde to vůbec, být herec a nežít v Praze?

No jasně, stačí mít dobře nastavené hodinky, rozplánovaný autobus, metro. Někdy jsem na place byla dříve než štáb. Nerada chodím pozdě.

Jste maminka, dá se skloubit úspěšná kariéra a rodina?

Skloubit natáčení na mateřské se dvěma dětmi a nebýt z Prahy, tak to už problém je. Nemám totiž hlídání ani chůvu. Takže mi dost nabídek utíká.

Určitě máte mnoho snů a plánů v profesním životě, prozradíte nějaké?

Moc si přeji se k natáčení vrátit, ještě jsem nezkusila třeba reklamu. Také bych chtěla natáčet s americkou produkcí. To by byla velká výzva. No a taková větší role, či hlavní?

Máte už nějaké plány na letní dovolenou? A raději v Čechách, nebo v zahraničí?

Po taťkovi mám dodávku, tu teď dáváme do kupy. A s tou budeme cestovat, pro začátek kolem italských Benátek. Dovolená v České republice je také hezká, nedávno jsme byli v Telči a byla jsem unešená, tím městečkem i okolím. Nebráním se ani Polsku. Tam jsou taky krásná místa. A k moři je to blíž.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*