Silný vítr způsobuje problémy

  •  

Situaci v České republice komplikuje silný vítr, který začal foukat dnes odpoledne. V této souvislosti eviduje dispečink ČEZ Distribuce aktuálně tři desítky poruch na vedeních vysokého napětí a další desítky na nízkém napětí.

„Největší problémy máme v Karlovarském a Plzeňském kraji (Sokolovsko, Tachovsko a Karlovarsko), ale také na severní Moravě (Karvinsko a v lokalitě Frýdek – Místek) v kraji Královehradeckém (Trutnovsko, Hradecko). Poruchy evidujeme také ve středních Čechách (Příbramsko) a v Ústeckém kraji (Děčínsko), ale zde je situace o poznání klidnější,“ říká mluvčí ČEZu Soňa Holingerová.

Nejčastější příčinnou poruch je pád stromů a větví do vedení, ulomené izolátory, přetrhané vodiče. Poruchové čety jsou v terénu a snaží se poruchy opravit a dodávky obnovit co nejdříve.

„Aktuálně je bez elektřiny na 15 tisíc odběrných míst na zásobovacím území ČEZ Distribuce a čekáme, jak se situace bude dál vyvíjet a kam se vichřice bude přesouvat,“ dodává Holingerová.

Plné ruce práce mají také dispečeři, kteří manipulují vedení na dálku a operátoři distribučního call centra. Poruchy můžou všichni hlásit na bezplatnou linku 800 850 860.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*