Seznamte se v muzeu s osudy teplických malířů

  •  

Tři malíři na cestách – to je názve nové výstavy v Regionálním muzeu Teplice. Ta představuje díla a osudy teplických malířů V. Blahoše (1906 – 1985)., H. Fischera –Geisinga (1896 – 1984) a Waltra Kietze (1866-1941) ze sbírek teplického muzea, soukromých sběratelů a Vojenského historického ústavu v Praze. Výstavu můžete navštívit v teplickém zámku od 30. září do 20. listopadu.

Vernisáž se koná 29. září v 17:00 hodin. Expozice odráží historické události 20. století. Její název symbolizuje cestu malířského hledání i cesty, kterými museli jít, aniž sami mohli jejich směr ovlivnit. Tvorbu tří malířů spojuje především zachycení krajiny. Václav Blahoš v Teplicích působil od 50. let do 70. let 20. století. Dodnes je v povědomí teplické veřejnosti, byl malíř francouzské a české krajiny, ale také malíř 1. Čs. Brigády v Anglii během 2. světové války.

Heribert Fischer-Geising, uznávaný saský malíř a grafik, malíř Krušných hor, teplický rodák, se do povědomí širší veřejnosti teprve dostává a Walter Kietz je pro Teplice velkou neznámou. Působil zde v letech 1919-1941 a výstava jej představí jako malíře Českého středohoří, severu Itálie a Afriky a připomene rovněž spojitost jeho jména se slavným návštěvníkem teplických lázní Richardem Wagnerem.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*