Setkání se Zbigniewem Czendlikem v teplickém zámku

  •  

Teplické muzeum zve na setkání se Zbigniewem Czendlikem, které se uskuteční v pondělí 16. května v 17:30 v Rokokovém sále teplického zámku. Zbigniew Jan Czendlik (1964), řečený Zibi, je římskokatolický kněz polské národnosti působící v České republice a od roku 1992 děkan lanškrounský. Je mediálně známý zejména díky přátelským vztahům s řadou osobností z oblasti kultury, šoubyznysu a sportu. Působí rovněž jako moderátor. Rád sportuje, dříve hrával fotbal, nyní se věnuje golfu, občas si zahraje tenis nebo zalyžuje. Aktivně se podílí na charitativních a sociálních projektech různého typu, za účelem podpory seniorů či dětí s hendikepem. Je patronem psího útulku.

V říjnu 2016 vyšla kniha Zbigniewa Czendlika a Markéty Zahradníkové se stejnojmenným názvem Postel hospoda kostel, za níž obdrželi cenu čtenářů v rámci soutěže Magnesia litera 2017. V roce 2018 vyšel polský překlad knihy Bóg nie jest automatem do kawy. Koncem roku 2018 se na trhu objevila kniha s přepisy rozhovorů s několika českými osobnostmi z pořadu Uchem jehly, jehož je Zbigniew moderátorem. Nese název Uchem jehly: Zbigniew Czendlik a jeho hosté. V roce 2020 pak její 2. díl. A do třetice vyšla na podzim 2019 kniha Farská kuchařka, jíž je spoluautorem.

Vstupné na akci je 200,- Kč a vstupenky si můžete zakoupit či rezervovat ve vstupní hale teplického zámku nebo na mobilu 778 476 089 či telefonu 412 359 000 již dnes. Součástí pořadu je autogramiáda těchto knih. Obsahem pořadu POSTEL HOSPODA KOSTEL je vyprávění příběhů z jeho života osobního i jiného…podané humorem jemu vlastním. V průběhu 90ti minut se tak mimo jiné dotkne problematiky současného světa, a o své názory se s návštěvníky rád otevřeně podělí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*