Série koncertů filharmonie v Mušli

  •  

Mezi členy Severočeské filharmonie Teplice už je mnohem lepší nálada. Všichni už se těší na léto, na koncerty, a tak dlouho odpíraný kontakt s publikem. Další veřejný koncert plánujeme v rámci Zahájení lázeňské sezóny opět v Šanovské mušli dne 25. června v 18:00,“ připomíná ředitel filharmonie Roman Dietz.

Léto vypadá pro kulturu nadějně. Na co se mohou fanoušci klasiky těšit?

Máme za sebou první veřejný koncert pro posluchače, prozatím ve venkovním prostředí, neboť jsme uskutečnili koncert v Šanovské mušli 5. června pod vedením našeho šéfdirigenta Petra Vronského. Další veřejný koncert plánujeme v rámci Zahájení lázeňské sezóny opět
v Šanovské mušli dne 25. června v 18:00. Posluchači se však mohou těšit na dalších 12 letních koncertů, které budeme hrát pravidelně od 14. července střídavě v Zahradním domě a Šanovské mušli, ale i v koncertním sále Domu kultury Teplice.

Jak často vlastně cvičíte? Je možné vaše zkoušky navštívit?

Zkoušíme pravidelně stále, naši činnost jsme nepřerušili ani v nejhorší době pandemie. Nahrávali jsme od prosince až do začátku května on-line koncerty a od poloviny května až do konce června nahráváme dalších 14 koncertů v rámci našeho Hudebního festivalu L.  van Beethovena, který též bohužel ještě musí probíhat formou on-line přenosů. Ovšem i to má své výhody, neboť tyto koncerty sledují tisíce lidí po celém světě, a můžeme tak propagovat nejen naši Severočeskou filharmonii, ale též naše město Teplice. Bohužel zkoušky nelze veřejnosti zpřístupnit, jednak bychom museli zajistit pořadatelskou službu, a navíc bychom museli splnit veškerá epidemiologická nařízení. Nahrávání však vyžaduje též určitá specifika a myslím, že by pro posluchače nebylo sledování průběhu nahrávání až tak atraktivní. Rádi přivítáme naše posluchače raději až na veřejných koncertech.

Máte ve svém souboru i umělce, kteří ve volném čase hrají třeba v jazzových, rockových či jednoduše řečeno populárních uskupeních?

Členů Severočeské filharmonie, kteří působí v několika dalších souborech, je celá řada. Tato uskupení pořádají nejen koncerty klasické hudby, ale hrají i další hudební žánry. Osobně tyto aktivity velmi vítám, neboť přispívají k uměleckému růstu našich zaměstnanců a navíc poskytují žádané uvolnění pro ně samé.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*