Seriál Sever od září v televizi

Foto: FkÚk
  •  

Šestidílný seriál Sever, který režíroval Robert Sedláček, bude mít premiéru 2. září na obrazovkách České televize. Seriál se natáčel v Bílině, Ústí nad Labem, Děčíně, Teplicích a v Litoměřicích.

Hlavní roli kriminalisty hraje Jiří Mádl. „Ten se snaží vyřešit reálné kauzy, které se tu před lety staly. Jednou z nich je kauza solární elektrárny z roku 2010, která je vlastně hlavní dějovou linkou,“ uvedl producent Petr Bílek.

Jiří Mádl si roli tichého kriminalisty, který bojuje za spravedlnost, užívá. „Hraju Petra Svobodu, který pracuje původně na úřadě. Už tam se mu ale nelíbí některé praktiky a chtěl by je napravovat. Trpí až chorobnou touhou po spravedlnosti a s příchodem k policii mu tato vlastnost přinese ještě víc problémů, než měl na úřadě,“ odtajnil Mádl svou postavu.

Děj je zasazen do Bíliny, kde hlavní hrdinové minisérie žijí i pracují. „Bílina není jen pouhým městem, Bílina je životní styl. Je to neuvěřitelné místo. Fascinuje mě okolí a nedaleký kopec Bořeň,“ rozpovídal se Mádl o natáčení.

Po seriálu Rapl 2 a Most! se tak Ústecký kraj opět stal oblíbenou lokalitou pro natáčení produkce České televize.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*