Senát: Před druhým kolem o zjednodušení byrokracie i právní poradně

  •  

Kdo bude Teplicko reprezentovat v horní parlamentní komoře následujících šest let se rozhodne v pátek 12. října a sobotu 13. října. Do finále senátního klání voliči na Teplicku poslali stávajícího senátora Jaroslava Kuberu (ODS) s 41,81% hlasy a pedagoga Zdeňka Bergmana (SENÁTOR 21) s 21,10% hlasy.

Jak chcete pomoci v Senátu teplickému obvodu?

Jaroslav Kubera: To je velmi jednoduchá odpověď. Mmnozí kandidáti do Senátu mluví o tom, co všechno udělají pro svůj volební obvod. Senátor ve chvíli, kdy je zvolen, tak je senátorem deseti milionu obyvatel v České republice. A jeho pomoc tomu vlastnímu regionu je například v tom, že nebude hlasovat pro žádné zákony, které lidi obtěžují, které jim něco nařizují, například kdy mají chodit nakupovat.  Chtěl bych,  aby se zjednodušila byrokracie, aby stát sloužil lidem, ale dnes lidé slouží státu. Hlavním mým cílem je boj o svobodu lidí, ať se lidi sami rozhodnou. Je to boj s větrnými mlýny a na dlouhé lokte. Například můj návrh zákona o zbavení odpovědnosti majitelů nemovitostí za úrazy na přilehlém chodníku se projednával 3,5 roku.

Zdeněk Bergman: Senát přijímá zákony a některé z těch zákonů se týkají i okresu Teplice. Konkrétně mám na mysli například zákon, který se týká těžby nebo nerostného bohatství. Podle něj je možné řešit limity pro těžbu hnědého uhlí nebo pro těžbu lithia na Cínovci. Tak do tohoto se dá zasahovat i formou zákonů. A druhá věc je, že jako senátor chci při své senátní kanceláři zřídit i bezplatnou právní poradnu pro občany. Protože v našem okrese je dost lidí, kteří se dostávají do svízelné situace a tu právní poradnu potřebují.

 

Proč by lidé měli volit právě vás a ne vašeho oponenta?

Jaroslav Kubera:  Protože už mě znají. Vědí, že se mnou nemusí vždy souhlasit, ale že vždy mi budou rozumět. A chci zúročit zkušenosti, které mám za těch 18 let, a to si připadám stále jako tovaryš a ne mistr senátor.

Zdeněk Bergman: Jsem člověk, který má odhodlání, nadšení, jsem vlastenec a chci pro svou zemi dělat, co se dá. Vím, že tohle je takové všeobecná deklarace, ale troufám si říct a snad to nebude příliš zavánět sebechválou, že mám i erudici v oblasti školství, částečně i v oblasti státní správy, kterou se, ať z pozice ředitele školy, ale i opozičního zastupitele, zabývám. A mám řadu myšlenek, jak tuto svou zkušenost promítnout do činnosti Senátu.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*