Sbírka potravin se vydařila, vynesla 776 kilogramů potravin a drogerie

  •  

V sobotu 20. listopadu mohl každý z nás pomoci nákupem potravin a drogistického zboží. Letos se již poněkolikáté sbírky zúčastnila také nezisková organizace Květina. Dobrovolníky Květiny bylo možné potkat v Penny Marketu u Červeného kostela. „Jsem letos na sbírce po druhé. Lidé jsou milí, štědří. Když nevědí, čím do sbírky přispět, ukážu jim připravený seznam potravin, které ve službách organizace potřebují pro klienty nejvíce. Takový tahák pomáhá dnes mě i dárcům,“ ukazuje připravený seznam potravin dobrovolnice Katka.

„Letos jsme pro realizaci sbírky oslovili hned tři střední školy z Teplicka. Nakonec se přihlásilo celkem čtrnáct dobrovolníků, a tak se nám podařilo utvořit celkem pět týmů, které se během dne na sbírce podílely. Bez dobrovolníků by sbírka nešla realizovat, za jejich čas a nasazení v den sbírky jim patří velké díky,“ popisuje jedna z koordinátorek Veronika Klaus Horčíková.

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. „V letošním podzimním kole nám lidé darovali celkem 776 kilogramů potravin a drogerie. Tento dar putuje do našich sociálních služeb, které pracují s jednotlivci a rodinami s dětmi v těžké životní situaci, která je často spojena s nízkými či žádnými příjmy. Chtěla bych poděkovat všem, kteří nás přišli podpořit a projevit tak soulad nejen s myšlenkou samotné sbírky, ale i s tím, co již řadu let děláme my,“ doplňuje ředitelka organizace Barbora Bočková.

Sbírku organizuje Česká federace potravinových bank ve spolupráci s Charitou ČR, Nadějí, Armádou Spásy a Slezskou Diakonií.

 

 

 

.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*