Sbírka Krabice od bot má sběrná místa i v Teplicích

  •  

Už 8. ročník celorepublikové sbírky vánočních dárků „Krabice od bot“ probíhá až do 8. prosince. Sběrná místa jsou i v Teplicích. Sbírku pořádá Diakonie Českobratrské církve evangelické, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR. Hladký chod akce zajišťují také stovky dobrovolníků po celé republice. Letos je otevřeno celkem 107 sběrných míst, která přijímají dárky pro děti z chudších rodin. Krabice od bot je jedinou sbírkou, kde se dary dostanou dětem i mimo systém sociálních služeb.

Akce má dvojí cíl. Obdarovat děti z chudších rodin pěkným vánočním dárkem, možná jediným, který letos o Vánocích dostanou, a děti ze zajištěných rodin učit solidaritě. Jak název napovídá, základem je obyčejná krabice od bot. Tu spolu s dětmi rodiče naplní vhodnými dárky a pěkně zabalí. Zabalenou krabici s označením pohlaví a věku dítěte (0-17) pak v době sbírky donesou na sběrné místo. Sběrná místa se postarají o to, aby se dárky dostaly do správných dětských rukou.

„Letos jsem se poprvé jako dobrovolník zapojila i já sama. Jsem sběrným místem, které najdete v Trnovanech. Vybírám celkem 270 dárků, aktuálně je jich již 88 rezervovaných, některé mi už lidé taky donesli,“ popisuje dobrovolnice sbírky Barbora Vernerová a dodává: „Dárky pro ty nejmenší mám už skoro všechny, na dárky čekají teď tedy hlavně děti školáci.“

V Teplicích letos funguje sběrné místo Barči Vernerové v Trnovanech, na adrese Modlanská 706/10, kontakt na sběrné místo: 731 379 745, vernerovab@gmail.com. Druhé místo zaštituje Rybička Teplice, Centrum pro celou rodinu na Pražské v Proseticích. Informace o sbírce, sběrných místech, chybějících dárcích, rezervační systém, ale i tipy na obsah krabic najdete na www.krabiceodbot.cz.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*