S obnovou Třešňovky může pomoci každý

  •  

Zasadit strom a podílet se tak na obnově oblíbené Třešňovky můžou i Tepličané. Podle mluvčího města Robina Röhricha s postupnou obnovou sadu na úpatí Doubravské hory se začalo loni a revitalizace plochy o rozloze skoro sedmi hektarů by měla být dokončena do roku 2030. „Stávající ovocný sad byl založený počátkem 60. let 20. století a většina ovocných dřevin už není v dobré zdravotní kondici,“ vysvětlil důvod obnovy sadu mluvčí Röhrich.

První etapa, při které bylo vykáceno osmnáct stromů, by měla být ukončena společnou výsadbou až padesátkou třešní různých odrůd, začátkem listopadu. Zájemci o sázení se musí přihlásit do 22. října na obě uvedené e-mailové adresy: brzobohata@teplice.cz a pillerova@teplice.cz

„Nabízíme příležitost, obyvatelům, spolkům, skupinám, školám, školkám, klubům možnost být u „zrození“ sadu, zasadit si „svůj“ strom, být u jeho ošetření, případně pomoct se zálivkou,“ přiblížil primátor Hynek Hanza. Všichni přihlášení si strom můžou označit a v následujících letech sledovat jak se mu daří.

Druhá etapa bude pokračovat v příštím roce vykácením dvacítky dožilých stromů. Místo nich pak bude na podzim vysázeno dalších zhruba třicet třešní. Postupně se bude hodnotit stav i ostatních stromů a pokračovat s revitalizací sadu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*