S Jaroslavem Kuberou se v divadle loučila veřejnost i politici

  •  

Do teplického Krušnohorského divadla se s Jaroslavem Kuberou přišly rozloučit a dát poslední sbohem stovky lidí, mezi nimi i řada politiků. Poklonit se a uctít Kuberovu památku k vystavené rakvi zahalené do české vlajky dnes přišel také prezident republiky Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš.

Po odchodu z malého sálu měli všichni možnost podepsat se do kondolenční knihy. „Měl jsem ho rád,“ řekl prezident Zeman a stejnou větu napsal i do kondolenční knihy.

Rozloučit se přišli kolegové ze Senátu, straničtí kolegové, hejtman kraje nebo vedení města v čele s primátorem Hynkem Hanzou. „Na pana Kuberu vzpomínám jako na úžasného člověka, kterého jsem znal přes pětadvacet let. Největší vzpomínka je, když mě oslovil v roce 2010 a požádal mě, abych se stal jeho náměstkem. Stalo se to před radnicí, kdy mi řekl: „Ahoj, budeš mi dělat náměstka?“ Já souhlasil a od té doby jsme se spolu spolupracovali,“ zavzpomínal primátor Hanza.

Teplice mají v plánu zřídit trvalé pietní místo, ale podle primátora Hanzy se tím budou zabývat později. „Teď je čas na rozloučení, ale samozřejmě si pan Kubera zaslouží nějaké trvalé vzpomínkové místo,“ dodal.

Vláda na pondělí vyhlásila i státní smutek. Vlajky byly na úřadech stažené na půl žerdi, zavlály černé prapory, v poledne se rozezněly po celé republice sirény.

Jaroslav Kubera zemřel náhle 20. ledna ve věku 72 let, patřil mezi nejvýraznější politiky ODS. Bezmála pětadvacet let stál v čele Teplic, dvacet let byl senátorem. Od roku 2016 působil jako místopředseda Senátu, od konce roku 2018 jako jeho předseda. Prezident Miloš Zeman se rozhodl Kuberovi posmrtně udělit Řád bílého lva.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*