Revitalizace teplické nemocnice pokračuje

  •  

V červenci roku 2017 začala v areálu Nemocnice Teplice vznikat nejvýznamnější stavba posledních desetiletí – pavilon operačních sálů a sterilizace. Od loňského listopadu se zde buduje i objekt pro nízkoprahový urgentní příjem. V nových operačních sálech bude realizováno veškeré současné spektrum operačních výkonů, které jsou v teplické nemocnici prováděny. Operovat se zde budou cévy, klouby, břišní dutiny a provádět laparoskopické zákroky.

Na základě rozhodnutí představenstva Krajské zdravotní dojde oproti původnímu záměru k dostavbě ještě jednoho nadzemního podlaží pro umístění anesteziologicko-resuscitačního oddělení a jednotky intenzivní péče.

„Největší investice Krajské zdravotní jsou právě tady, v Teplicích. Vyjádřeno penězi jde o přibližně 324 milionů korun,“ řekl Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní

Projekt počítá také s výstavbou 25 parkovacích míst pro osobní auta, dvě z nich budou vyhrazena pro tělesně postižené. S otevřením přístupu do ulice Anglická je navržena také parkovací plocha pro zaměstnance s 67 parkovacími místy, čímž dojde k uvolnění parkovacích míst pro návštěvníky nemocnice přímo v jejím areálu. Financování je zajištěno s využitím prostředků od Ústeckého kraje.

„V souvislosti s plánovanou rekonstrukcí anesteziologicko-resuscitačního oddělení jsme nástavbu na právě probíhající stavbu nového pavilonu vyhodnotili jako technicky a ekonomicky nejvýhodnější variantu s předpokládanými investičními náklady ve výši 97 milionů korun,“ dodal předseda představenstva Jiří Novák.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*