Registr kostní dřeně hledá nové dárce

  •  

Na krajském úřadě v Ústí nad Labem proběhne nábor nových dárců kostní dřeně. Akce proběhne 12. listopadu od 11:00 do 15:30 ve 2. patře na konferenčním sále.

Patronkou se už na jaře stala modelka a zakladatelka Nadačního fondu VK Veronika Kašáková, která se do registru zapsala letos v dubnu. „Je to pro mě velká čest být patronkou této akce. Každá pomoc je velice důležitá, a pokud darováním kostní dřeně zachráníme alespoň jeden lidský život, má to obrovský smysl. Je to největší dar, který člověk člověku může dát – život,“ říká Kašáková, zakladatelka Nadace VK, která pomáhá dětem z dětských domovů.

K registraci se mohou přihlásit zdraví lidé ve věku od 18 do 35 let, s váhou vyšší než 50 kg bez závažných onemocnění v minulosti a bez pravidelné medikace, tak na nábor dárců určitě přijďte. Odběru krve se bát nemusíte. Vzorek je odebrán bezbolestně, stěrem z ústní dutiny. Pro zápis je potřeba kartička zdravotní pojišťovny a občanský průkaz.

V České republice onemocní každoročně stovky lidí včetně mladých osob i malých dětí chorobami krvetvorby, které vážně ohrožují jejich život. Nejznámější a nejčastější mezi těmito nemocemi je leukémie. Bohužel pro každého čtvrtého pacienta se jeho dárce kostní dřeně nenajde. Proto je tak nutné počet dobrovolníků v registru neustále zvyšovat. Více informací na http://www.kostnidren.cz/


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*