Recidivista kradl jak straka, naposledy se schoval do koupelny

  •  

V hezkého ptáčka se vyklubal sedmadvacetiletý muž, který před několika dny vlezl oknem do jednoho teplického bytu.

Za poslední měsíc má pravděpodobně na kontě mnohem více vloupání a krádeží, u kterých policisté dosud nemohli zjistit pachatele.

Už jeho poslední čin byl ukázkový. Když vlezl oknem do bytu, vzal značkový batoh a do něho dal zubní pastu, balení holicích strojků, zimní čepici, mobilní telefon, deodorant, korále a další drobnosti. Ovšem v tom okamžiku se vrátil do bytu majitel. „Lapka se před ním schoval do sprchového kouta v koupelně, poškozený ho ale zaslechl a zloděje našel,“ uvedl mluvčí policie Daniel Vítek. Krátce poté již zloděj měl na rukou želízka.

Když se o něho kriminalisté začali více zajímat, nestačili se divit. Zjistili, že v polovině srpna vnikl ještě s dalším spolupachatelem na dvůr domu, odkud odcizili dětské kolo. Na konci měsíce pak spolu ukradli další kolo, které bylo připoutané ke sloupku.

Začátkem září pak vnikl do kabiny nákladního vozidla, odkud odcizil scanner s platebním terminálem a platební kartu. Dále je podezřelý, že minulý týden využil chvíle nepozornosti osádky, která u zásobovací rampy vykládala zboží, a v nestřeženém okamžiku z neuzamčeného auta odcizil ledvinku s penězi a mobilním telefonem. Naposledy centru Teplic prostrčil ruku skrze mříž trafiky a ukradl několik časopisů a plechovku s pitím.

Již nic takového dělat nebude. Soudce vyhověl žádosti a poslal ho do vazby.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*