Recidivista kradl a přepadl seniorku v nemocnici

  •  

Zřejmě nenapravitelný je mladý recidivista, který má na svědomí další přepadení. Muž přepadával starší ženy a kradl jim kabelky už v roce 2015 jako osmnáctiletý. Jeho brutalita stoupala. Naštěstí ho tehdy policisté během krátké doby zadrželi. Muž byl odsouzen ke čtyřletému vězení, ze kterého byl propuštěn letos v dubnu.

„Několikaletý pobyt za mřížemi ho ale zjevně nenapravil, protože už v květnu zase začal páchat trestnou činnost. Zneužil důvěřivosti starší ženy a s pomocí její platební karty, kterou mu půjčila, aby vybral pár stokorun, jí vybral z účtu 13 tisíc korun. Poté si ještě za její další peníze nakoupil různé spotřební zboží za více jak 23 tisíc, teprve potom žena krádež peněz oznámila,“ popisuje policejní mluvčí Daniel Vítek.

To však není zdaleka všechno. Koncem května okradl pacientku nemocnice, které vzal z nočního stolku odložený mobilní telefon. Podle police to nemusí být jediná krádež, které se v nemocnici dopustil.

„Naposledy v polovině července přepadl v areálu nemocnice ženu, ke které zezadu přistoupil a snažil se jí strhnout kabelku. Seniorka upadla na zem, ale svou tašku nepustila a začala volat o pomoc. Muž z místa činu utekl s prázdnou, ženě však způsobil několik vážných zranění, která si s ohledem na její vysoký věk vyžádají dlouhé léčení,“ dodává policejní mluvčí.

Policistům se už několik dnů po přepadení podařilo podezřelého zadržet. Soudce vyhověl návrhu na umístění do vazby. Muži nyní hrozí až deset let za mřížemi.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*