Psí den slibuje odpoledne plné dobré zábavy

  •  

Agility hřiště v Trnovanech přivítá 27. srpna od 14:00 hodin první ročník akce Psí den. Milovníci psů z Teplic a okolí si užijí zábavné odpoledne spolu se svými mazlíčky. „Program je zaměřen na výcvik a vhodné aktivity se psy. Všichni pejsci se mohou zúčastnit hned několika zábavných soutěží a vyhrát atraktivní ceny,“ říká za pořadatele Kateřina Kašparová. Akce má ale také upozornit na situaci kolem množíren a útulků.

Akce Psí den se bude letos poprvé konat. Přiblížíte nám ji?

Bude to zábavné odpoledne pro pejsky a jejich lidi. Program hodně zaměříme na výcvik a vhodné aktivity se psy. Konkrétní cviky, jak učit základy poslušnosti, předvede přední trenérka psů Hana Böhme. Návštěvníky chceme hlavně příjemně pobavit a informovat je o novinkách v psím světě. Vstup na akci je díky podpoře města zcela zdarma, a dokonce díky vstřícným partnerům každý pejsek dostane hned při vstupu dáreček – chutnou dobrotu od české značky krmení.

Na jaké doprovodné akce se návštěvníci mohou těšit?

Přítomní pejsci se mohou zúčastnit zábavných soutěží – Zákeřná ulička či Neber buřta. Obě se nám už mockrát osvědčily na jiných psích dnech, které běžně pořádáme po celé republice. Registrace do soutěží bude až na místě, nikdo se nemusí hlásit předem.

Zákeřná ulička nebo Neber buřta? Co si pod tím máme představit?

Zákeřná ulička představuje prostor plný nastražených lákadel, jako jsou hračky, mlsky a pejsek ho musí proběhnout, přičemž mu měříme čas. Tři nejrychlejší vyhrají atraktivní ceny. Neber buřta spočívá v tom, že pejskovi nabízím lákavou mlsku a on si ji nesmí vzít – a to pouze na základě slovních pokynů od páníčka. Kdo odolá – obdrží mňamku domů. Že jsou obě soutěže vtipné hlavně pro okolní diváky, asi nemusím příliš zdůrazňovat (smích).

Je akce spojena i s nějakou dobročinností, například podporou útulků?

Akci důsledně chystáme jako zábavnou, osvětovou a charitativní. Na místě bude přítomno několik útulků, které se tak budou prezentovat široké veřejnosti a ve svých stáncích nabídnou k prodeji úžasné ne/zbytnosti, jejichž koupí je mohou lidi přímo podpořit. Součástí programu bude charitativní tombola – a pozor, všechny lístky jsou výherní. Cena lístku je jen 50 korun a výhry rovnou vydáváme ve zvlášť k tomu určeném stanu. Návštěvníci tak nemusejí čekat na zdlouhavé losování. Výtěžek rozdělíme na závěr akce mezi přítomné útulky/spolky jako je AniDef Žim, Doggoland, Psí depozitum Litvínov, Slza zvířat nebo Galgo v nouzi.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*