První psí den přinesl osm tisíc pro útulky

  •  

Na novém Agility hřišti v Teplicích se konal poslední srpnový víkend historicky první Psí den. „Přišlo několik desítek pejsků, panovala přátelská atmosféra, lidi i psi se báječně bavili. Akce se konala s podporou Města Teplice a pod osobní záštitou pana primátora Hynka Hanzy, který ji rovněž osobně zahájil a poté s radostí diskutoval s přítomnými návštěvníky,“ říká za organizátory Kateřina Kašparová.

Každý pejsek dostal na uvítanou dárečky od MARPu a od teplické prodejny SuperZOO. Navzdory pesimistické předpovědi nakonec počasí mile překvapilo – pršelo jen chvíli, a to zrovna v době, kdy na pódiu mluvila Magda Urbíková ze spolku Galgo v nouzi. Smutné příběhy jejich svěřenců zřejmě rozplakaly i nebe…

Jinak ale bylo hlavně veselo – zábavné soutěže „zákeřnou uličku“ i „neber buřta“ si vyzkoušela řada přítomných, někdo i opakovaně. Návštěvníci mohli obdivovat agility ukázku v podání Týny Opavové z AniDefu s jejími dvěma pejsky – drobný jorkšírek dokázal, že i ti nejmenší se mohou leccos naučit, a neméně pobavila hyperaktivní kelpie, která svůj běh doprovázela radostným štěkotem.

Zkušená trenérka psů Hana Böhme zájemce naučila základy poslušnosti. Velmi inspirativní byla ukázka práce s jejím dlouhodobým „cvičencem“, stafíkem Snowem, který se už chystá na zdolání první zkoušky. A popsala také svůj projekt Malina pro slona – což je výcvik speciálních detekčních psů na ochranu ohrožených zvířat v africkém Kongu.

Dominik Hes z Městské policie informoval o činnosti Městského psího útulku a předvedl, jak funguje čtečka čipů. Mnozí návštěvníci si pak nechali přímo na místě zkontrolovat čip u svého pejska. Své svěřence představil i útulek Doggoland, u jehož stánku byl navíc i speciální fotokoutek Lucie Binarové, která neúnavně fotila všechny příchozí pejsky.

Po celé odpoledne si návštěvníci kupovali lístky do charitativní tomboly – za pouhých 50 korun mohli získat skvělé ceny od partnerů akce, jako jsou hračky, pamlsky, vodítka, granule nebo knížky. Výherní byl každý lístek. Podařilo se tak vybrat 8 tisíc korun, což je na první ročník opravdu skvělý úspěch.

Peníze přímo na závěr akce rozdělil primátor Hynek Hanza mezi čtyři útulky: AniDef, Psí depozitum Litvínov, Doggoland a Galgo v nouzi; a další dva tisíce korun pak věnoval ze svého ještě i přítomnému spolku Malina pro slona.

„Za podporu psího dne srdečně děkujeme Městu Teplice a panu primátorovi Hynku Hanzovi a dále všem milým partnerům akce, jimiž byli: MARP, SuperZOO, Metropole Teplice, Zahradnictví Dvořák & syn, nákupní centrum Galerie Teplice a Žít Teplice,“ dodává Kateřina Kašparová.

Nové Agility hřišti bylo v Teplicích otevřeno letos 18. března a je veřejnosti denně volně přístupné. Najdete ho v ulici Thámova v Trnovanech.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*