První adventní víkend v botanické zahradě

  •  

Blíží se nejkrásnější svátky v roce a už tuto neděli začíná advent. Botanická zahrada si připravila bohatý program. Hned o nadcházejícím víkendu 27. a 28. listopadu jsou připraveny tvořivé dny. Vyrobíte si adventní nebo závěsný vánoční věnec, svícen či vánoční dekorativní větvičky. Pro děti budou připraveny papírové dílny a zdobení perníčků. Tvoření bude probíhat ve venkovních a vnitřních prostorách.

„Tvořivé dny patří mezi oblíbené akce pořádané tady v botanické zahradě. Letošní novinkou jsou vlastnoručně vyrobené věnce a malované svícny na čajové svíčky, které si mohou návštěvníci zakoupit při návštěvě zahrady,“ sděluje ředitel Petr Šíla. Jedná se o limitovanou edici, která je k dispozici do vyprodání zásob.

Těšit se můžete i na vánočně vyzdobené foyer skleníku Tropicana a od víkendu se rozsvítí i vánoční strom ve venkovní expozici. „Jedná se o smrk černý pocházející ze Severní Ameriky, který se v Evropě pěstuje jako okrasný strom. Jeho kuželovitá koruna může dosahovat výšky až 25 metrů,“ doplnil kurátor Jan Ptáček.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*