Promítání filmu Star Stuff

  •  

Teplická hvězdárna uvede ne zcela tradiční dokumentární film Star Stuff íránsko-italského režiséra Milada Tangshira. V dokumentu budete putovat po odlehlých astronomických observatořích ve vysokých horách v Chile, po pátém největším ostrově La Palma v Kanárském souostroví nebo po polopouštní oblasti v Jižní Africe.

V těchto odlehlých oblastech se díky moderním technologiím a mezinárodní vědecké komunitě podařilo dosáhnout významných objevů v otázkách o původu vesmíru nebo vzniku života na naší planetě.

Film zobrazuje bezprostřední pohled z každodenního života obyčejných farmářů, rybářů, zkrátka lidí, kteří jsou bezprostředně spojeni s odlehlými místy u těchto velkých observatoří. V celém průběhu dokumentu tito lidé sdílí s divákem své niterní myšlenky, prožitky a vzpomínky nebo pouhou fascinaci úžasným nočním nebem při sledování hvězd.

Světová premiéra se uskutečnila na filmovém festivalu v Turíně v roce 2019. Česká premiéra se uskuteční 27. října od 19:00 v teplické hvězdárně. Film je uváděn v původním znění (španělsky, italsky, afrikánsky a anglicky) s českými titulky. Zde si můžete zakoupit vstupenky na promítání filmu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*