Přijďte na Útulek Fest, pomůžete!

  •  

I letos si fanoušci dobré hudby pod širým nebem přijdou na své. Na střekovském hradě se uskuteční další ročník oblíbeného benefičního Útulek Festu. Ve dvou dnech na celkem tři scény zavítá 25 hudebních produkcí. Útulek Fest, po loňském úspěchu, opět moderují „učitelka-zpěvačka“ Kytička & herec Činoherního studia Jan Plouhar.

„Mezi největší tahouny „plnoletosti“ řadíme dvě 30leté legendy – Vltavu Roberta Nebřenského a plzeňskou Znouzectnost. Teplice zastoupí punkeři Do řady! a Děčín zas reggae Michala Šepse (& jeho Reggimentu). Velkou, nejen festivalovou, pozornost v posledních letech upoutává „zběsilý nářez“ pražských Hentai Corporation, nicméně my se rovněž radujeme z, rovněž premiérové, účasti ústecké crust-grindeové ikony Močový khameni,“ popisují pořadatelé.

Dvě kapely budou německé (Offbeat Foundation & Stumbling District) a zároveň obě zahrají na gotické zřícenině podruhé.

Po loňském křtu ústeckých Točílas letos dojde na křest ústecko-brněnského dua Gem Reflection (v pátek 10. května po 22:00 hodině) – pro obě uskupení obal CD vytvořil uznávaný Karel Kopic!

Sobotní malá scéna přivítá 8 vystoupivších, mezi nimi i dvě anglická jména – písničkářku Joie & one-man projekt The Worrisome Ankletrout.

Doprovodný program nabízí například možnost asijské lukostřelby či projížďku na bruslích. Na hrad či Útulek si u nás lze pořídit trvalou vzpomínku formou tetování nebo koupí trika či odznáčku  s motivem akce.

Letošní už 18. ročník akce Útulek fest se bude konat o víkendu 10. a 11. května na ústeckém hradě Střekov.  Vstupenky koupíte v předprodeji za 240,- Kč a na hradě za 290,- Kč (lístek ale platí pro oba dny). Děti do 13 let pak mají vstup zdarma, grátis je rovněž parkování a stanování v areálu.

Výtěžek opět podpoří psy v Ústí a na Litoměřicku, stejně tak i kočičí spolky ústecký Felisicat a teplický Fousek. Celkový výtěžek, proměněný zejména na granule a konzervy, za uplynulých sedmnáct ročníků činí 530 000,- Kč.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*