Při studiu na Střední škole AGC se můžete podívat do Belgie

  •  

Střední škola AGC se významně angažuje ve spolupráci škola – firma a v rámci stipendijního programu, nabízeného studentům zaměřeným na robotiku a automatizaci.

Ve spolupráci s mateřskou firmou AGC Flat Glass Czech a AGC Automotive Czech jsme připravili další výchovně vzdělávací program, který se neomezuje jen na klasické stipendium a smluvně garantovaný profesní růst ve společnosti AGC po absolvování školy, ale rovněž obnáší další netradiční aktivity, zajímavé nejen pro studenty, ale i pro budoucí zaměstnavatele.

Jedním z nich je právě odborná stáž v belgických závodech AGC. Belgická stáž se v letošním roce uskutečnila v týdnu od 3. do 7. února. Pro tři stipendisty s pedagogickým doprovodem byl připraven bohatý program na celých 5 dní. Studenti navštívili AGC Technovation Centre v městě Gosselies. Měli možnost seznámit se s absolutní špičkou v technologiích a ve zpracování skla. Říct, že tam na ně dýchla budoucnost, není vůbec nadnesené. Účastníci navštívili provozy Automotive a Float ve městech Fleurus a Moustier.

Seznámili se s činnostmi v preprocesingu a postprocesingu při výrobě skel do automobilů a zhlédli ukázky vyvíjených IT aplikací pro sledování výroby. V případě výroby plochého skla se podívali do logistického zázemí. Rovněž absolvovali návštěvu v IT centru v Louvain-La-Neuve. Tato část byla obzvláště cenná díky IT zaměření budoucích specialistů.

Nešlo ale pouze o „práci“. Jeden den pobytu byl věnován návštěvě hlavního města Belgie Bruselu, kde společně navštívili historické centrum plné památek a světoznámou plastiku Atomium. Poté zavítali do „Benátek severu“ – do severobelgického města Bruggy.

Po celou dobu pobytu bylo o studenty vzorně postaráno. Zvýšili své povědomí o struktuře a praxi společnosti AGC, a v neposlední řadě si zvýšili sebevědomí v komunikaci, neboť výhradním jazykem odborné stáže byla angličtina.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*