Při otevření závodu se bavily tisíce lidí

  •  

Slavnostní otevření závodu SSI Technologies v Přestanově proběhlo v duchu prolínání česko- amerických kultur za doprovodu zkušeného moderátory Ondřeje Havílka. Od rána se ho účastnili Střední školy Ústeckého kraje, v poledne bylo  oficiální slavnostní zahájení za účasti významných osobností a odpoledne se dveře otevřely pro širokou veřejnost.

Okolo 200 studentů dorazilo se svými profesory. Měli zajištěny exkurze po závodě, dále si mohli vyzkoušet znalosti a zručnosti v expozici TechManie, jízdu na čtyřkolkách, na simulátoru F1, trénink amerického fotbalu a také basketbalu.

V dopoledních hodinách studenti měli možnost odpovídat na kvízové otázky na téma SSI Technologies. Odpovědi byly slosovatelné. Vítězem soutěže se stal Ondřej Urbanec. Jeho zásluhou dostane jeho škola, Střední průmyslová škola v Teplicích, od SSI Technologies  finanční dar v hodnotě 20tisíc korun na projektovou činnost.

Přestřižení pásky a odhalení pamětní desky proběhlo za účasti primátorky Ústí nad Labem Věry Nechybové, starostky města Přestanov Miroslavy Bechyňové, primátora města Teplic Jaroslava Kubery, prezidenta divize CTD Larryho Reimera, ředitele závodu SSI Technologies v Přestanově Franka Jassnera a mnoho dalších významných hostů.

Návštěvníci zažili technologii třetího tisíciletí. Proběhla setkání s originálním a zkušeným průvodcem areálu robotem AdVee. Pro děti a dospělé byli nachystány nafukovací atrakce, simulátor F1, motorky, čtyřkolky, Happy box – zábavné focení, hlavolamy ze světa technologie IQ Land a tvůrčí dílny.

Americké symboly si návštěvníci vyzkoušeli v rámci soutěží a to házením na basketbalové koše a do americké fotbalové sítě za podpory basketbalového klubu a amerického fotbalu z Ústí nad Labem. Nechyběl zde ani další sportovní americký symbol a tím byly roztleskávačky z ústecké skupiny Basta Cheerleaders.

Závěr celé akce bylo vystoupení známé hudební skupiny Slza, která rozhýbala třítisícový dav v celém areálu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*