Přetížené náklaďáky čekají v Bílině kontroly

  •  

Více než polovina kontrolovaných nákladních vozů v Bílině je přetížená. To vyplývá ze statistiky dopravních policistů, kteří od července na žádost města provádějí takzvané nízkorychlostní kontrolní vážení. Kontroly probíhají několikrát do měsíce.

„Řidiči již dostali první pokuty, provozovatelé se budou z prohřešků zpovídat před kontrolními orgány z možného porušení zákona. Kontrol ve městě rozhodně ubývat nebude, tyto přestupky nechceme tolerovat,” uvedla starostka města Zuzana Schwarz Bařtipánová.

Dopravní policisté předem vytipovaný vůz navedou do prostoru před bývalou budovou pošty u vlakového nádraží. “Je totiž nezbytná dostatečná plocha pro případ, že dojde v důsledku porušení zákonných norem k odstavení většinou velmi objemného nákladního vozidla. Řidiči přetíženého vozidla je do doby sjednání nápravy zakázána další jízda. Odstavená vozidla nesmí nijak překážet dalším účastníkům provozu a nesmí dopravu ani jinak komplikovat,” vysvětlil Michal Koubek z teplického dopravního inspektorátu.

V Bílině proběhlo pět kontrol. „Při těchto kontrolách hlídky zvážily celkem 21 vozidel, z toho porušení zákona ohledně přetížení vozidel bylo zaznamenáno ve 12 případech. Na místě bylo řidičům uděleno celkem 9 pokut v příkazním řízení v celkové částce 11 300 korun,” dodal Michal Koubek.

Tři řidiči byli oznámení správnímu orgánu k projednání, buď překročili zákon výrazně, nebo u nich bylo zjištěno více přestupků, popřípadě další přestupky, které nelze řešit v příkazním řízení. Dále bylo oznámeno devět provozovatelů vozidel správnímu orgánu pro podezření z porušení buď zákona o pozemních komunikacích, nebo zákona o silniční dopravě. Dalších pět kontrol se koná v průběhu září.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*