Prázdniny přinesou častější kontroly na silnicích

Foto: Policie ČR
  •  

Se začátkem letních prázdnin přibývá policejních kontrol. Do celorepublikové dopravní akce se zapojili i tepličtí policisté.

„Dopravně bezpečnostní akce jsou zaměřené na dodržování pravidel silničního provozu, především pak na dodržování nejvyšší povolené rychlosti, zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou a během ní a také na kontrolu technického stavu vozidel. Policisté se mimo řidičů motorových vozidel zaměřují také na chování chodců a cyklistů, kteří jsou v případě dopravní nehody zvlášť ohroženou skupinou,“ popisuje mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Minulý týden během čtvrtka a pátku zkontrolovali dopravní policisté na Teplicku 85 vozidel a zjistili 44 případů porušení zákona. Osm řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost, čtrnáct osob nebylo připoutáno bezpečnostním pásem, sedm automobilů mělo nevyhovující technický stav a čtyři řidiči u sebe neměli doklady. Celkem policisté udělili 39 blokových pokut za 14 400 korun, pět přestupků bylo předáno k vyřízení ve správním řízení na příslušný úřad.

V sobotu dostalo pokutu osm ze zastavených řidičů. Nejčastěji nebyli lidé v autech připoutáni bezpečnostními pásy. Policisté uložili osm blokových pokut v celkové výši 2 600 korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*