Práci městské policie v Krupce ocenili v parlamentu

  •  

Profesionální práci krupských strážníků ocenil v prostorách poslanecké sněmovny člen Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Bartošek.

„Především v případech, kdy jde o záchranu lidských životů při zástavách srdce, náhlých mozkových příhodách nebo těžkých zraněních, kdy se počítá každá minuta, je vaše práce neocenitelná. Přijměte, prosím, mé uznání toho, co pro spoluobčany v Krupce děláte. Úroveň spolupráce mezi vaší městskou policií a záchrannou službou není samozřejmostí a jste vynikajícím příkladem pro ostatní města v České republice,“ ocenil činnost krupských strážníků předseda poslaneckého klubu lidovců Jan Bartošek.

Na území Krupky totiž funguje v rámci projektu „Chráníme to nejcennější“ unikátní systém, který dokáže zkrátit dobu poskytnutí první pomoci o cenné minuty. Podstatou systému je, že navigační aplikace městských strážníků i záchranné služby jsou propojené.

„Dříve často docházelo k zmatečným situacím, kdy se například při zásahu omylem zaměnila čísla popisná a orientační, což v kritické situaci prodlužovalo dojezd hlídek. Tento výrazný problém i další dílčí aspekty jsou tímto novým systémem odstraněny. Rád bych také zdůraznil, že tento systém je plně funkční také v horském terénu nad Krupkou, takže známe přesné místo poskytnutí pomoci i v lese,“ říká k praktickému využití ředitel Městské policie Krupka Jiří Petrák.

Důležité také je, že dispečink záchranné služby má díky propojení systémů a mapových podkladů přehled o pohybu vozidel krupské městské policie, a může tak k místu zásahu rovnou vyslat hlídku strážníků, která je nejblíže. Hlídky krupské městské policie navíc pro případ srdeční zástavy disponují defibrilátorem, který jako standardní výbavu svých vozidel mohou v případě potřeby použít již před příjezdem záchranářů.

„Systém, který na své náklady provozuje město Krupka, funguje již dva roky a je také dobrým příkladem toho, jak může vypadat spolupráce mezi městem a soukromou firmou. Náklady na pořízení všech nutných součástí systému dosáhly téměř 90 tisíc korun, které uhradila společnost Auto-Kabel Krupka z místní průmyslové zóny,“ doplňuje místostarosta Krupky Rostislav Kadlec.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*