Pozor na to, kde usnete

  •  

Hned dva případy okradení spícího se v posledních dnech staly na Teplicku. O čtyři tisíce, doklady, mobil a platební kartu přišel muž, který si v noci ze soboty na neděli zdříml na lavičce.

„Zmožen alkoholem muž usedl na lavičku v Dubí, kde na několik hodin usnul, když se pak probudil, zjistil, že mu neznámý zloděj ukradl brašničku, kterou měl pověšenou na krku, zůstal mu na něm jen popruh. Celkovou škodu okradený vyčíslil na šest tisíc korun, policisté případ prověřují jako přečiny krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ popisuje případ mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Není to ale jediný případ, kdy došlo k okradení spícího člověka. Další případ se stal v Teplicích hned po víkendu.

„Na policisty se obrátil muž, který v noci v důsledku požití alkoholu usnul na terase teplické restaurace. Když se kolem čtvrté hodiny probudil, zjistil, že mu neznámý zloděj zřejmě roztrhl kapsu kalhot a odcizil mu z ní klíče, mobil a peněženku s finanční hotovostí a doklady,“ doplňuje policejní mluvčí.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže, za který trestní zákoník stanoví až dvouletý trest odnětí svobody.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*