Používání olejů je všestranné

  •  

Používání olejů je v současné době všestranné. Své využití nacházejí nejen při přípravě pokrmů, ale také v kosmetice. Kvalitní rostlinné oleje jsou cenným zdrojem mastných kyselin, tedy „zdravých tuků“, bez kterých naše tělo nemůže správně fungovat. Tyto tuky jsou nejen výborné svou chutí, ale zároveň napomáhají při vstřebávání důležitých vitamínů, minerálů a dalších nezbytných živin.

Rádi bychom vám doporučili kvalitní oleje lisované za studena od firmy Bohemia olej. Jedná se o začínající českou společnost, která se zaměřuje na výrobu olejů z českých surovin. Navíc všechny oleje jsou 100% panenské. Tyto oleje jsou v porovnání s oleji rafinovanými mnohem kvalitnější a získávají se i šetrnějšími technologickými postupy.
Rafinované oleje mají v porovnání s oleji lisovanými za studena horší chuť a neobsahují tolik cenných látek. Nabídka olejů lisovaných za studena. Na webu společnosti Bohemia olej můžete vybírat z kvalitních rostlinných olejů. Tato nabídka zahrnuje například slunečnicový, lněný, hořčičný, ořechový, makový nebo . Každému z nich jsou připisovány jiné pozitivní účinky.

Některé z olejů se mezi léčiteli používaly již v době 5000 let př. n. l. Již tehdy jim totiž byly připisovány pozitivní účinky na psychiku i fyzické zdraví. Například hroznový olej pomáhá při snižování vysokého cholesterolu a má omlazující účinky a zmíněný lněný olej zase pomáhá při ekzému, lupence, menstruaci nebo při vysokém krevním tlaku. Využití těchto domácích rostlinných olejů je opravdu mnohostranné. Pokud je budete používat v kuchyni, hodí se především do salátů a do dalších studených pokrmů. Mají totiž vynikající a jedinečnou chuť. I když přidáte jen pár kapek, ovlivní až ze 40 % výslednou chuť celého pokrmu. Jsou sice dražší, ale vaše investice se určitě vyplatí. Navíc jich stačí opravdu jen malé množství.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*