Potravinová sbírka hlásí pro letošek rekord

  •  

Také letos mohl každý z nás pomoci nákupem potravin a drogistického zboží lidem v nouzi. Národní potravinová sbírka se uskutečnila v sobotu 11. listopadu. Do 5. ročníku se letos zapojilo 750 prodejen ve všech regionech České republiky. Z toho 69 bylo z našeho kraje.

Sbírka má pomoci lidem, kteří i v dnešní moderní době trpí nedostatkem jídla, posouvá hranice solidarity a zároveň se snaží poukázat na fakt plýtvání potravinami. Letos se již po druhé v řadě sbírky zúčastnila také nezisková organizace Květina.

Kdo v sobotu nakupoval v teplickém Penny marketu u Červeného kostela, určitě nepřehlédl dobrovolníky v modrých zástěrách s nápisem „Potraviny pomáhají“. Právě oni příchozí informovali o probíhající sbírce, zodpovídali zvídavé otázky a přebírali darované potraviny.

„Stejně jako loni, se nám podařilo navázat spolupráci se studenty z Gymnázia Teplice, navíc se přes veřejnou databázi akce přihlásila jedna slečna z řad veřejnosti,“ popisuje za neziskovou organizaci Květina koordinátorka sbírky.

„Překvapilo mě, kolik lidí přišlo do obchodu jen s tím, že vědí o sbírce a chtějí přispět,“ říká jedna z dobrovolnic a koordinátorka jí doplňuje: „Dnes se tu zastavilo hned několik dárců, kteří u našeho stolu nechali plný nákupní vozík. Přišlo mi to skoro až neuvěřitelné. Myslím, že na ty tváře budu dlouho vzpomínat. Během dne se u stolu zastavilo lidí nespočet. Jak jsem říkala i lidem ve svém okolí. Kdo má chuť, přispěje, jak může. Protože každý balíček těstovin je pro nás cenný. V našem případě se opravdu snažíme potravinovou pomoc distribuovat s rozvahou tam, kde je jí nejvíce potřeba. Letos bylo v Penny marketu darováno neuvěřitelných 408 kg potravin a 69 kg drogistického zboží.“

A jak na tom byly ostatní prodejny na Teplicku? Kaufland v Bohosudovské: 676 kg potravin, 96 kg drogerie, Albert v Srbické: 486 kg potravin, 32 kg drogerie, Billa v Alejní: 500 kg potravin, 63 kg drogerie. Organizátoři sbírky na svém webu uvádí, že v letošní sbírce bylo celkem vybráno 354 tun potravinového zboží a 33 tun drogistického zboží.

Nezisková organizace Květina poskytuje sociální služby na Teplicku již více jak deset let. Primárně se zaměřuje na minimalizaci sociálního vyloučení, a to v podobě poskytování hned několika služeb pro jednotlivce, ale zejména pro rodiny s dětmi.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*