Popadané stromy, voda ve sklepích. Noční bouřka zaměstnala hasiče v kraji

ilustr. foto
  •  

Ústecký kraj v noci na úterý zasáhly silné bouřky. Hasiči v kraji odklízeli hasiči hlavně popadané stromy a čerpali vodu.

Podle Lukáše Marvana měli hasiči nejvíce zásahů v okresu Děčín, odkud bylo hlášeno 32 spadlých stromů a 3 čerpání vody, která natekla do sklepa a pod viadukt v Děčíně Podmoklech a Za nádražím. Za nádražím uvízlo v laguně osobní auto, které hasiči vytáhli. Stromy byly popadané převážně na silnice a cesty, v několika případech na telefonní či elektrické vedení a železniční trať. V Nebočadech a v Boleticích nad Labem spadl strom na zaparkované osobní auto.

V Okresu Ústí nad Labem vyjely hasičské jednotky k 6 spadlým stromům a větvím. V Lhotě nad Pannou spadla lípa na dům, v dalších případech spadly stromy na silnici. Ve dvou případech čerpali hasiči v Ústí nad Labem vodu. Ze sklepa v Neštěmicích a z podchodu na Střekově.

V okresu Teplice spadl jeden strom přes silnici u Vrahožil, voda z kotelny v Křižanově sama odtekla.

V okresu Chomutov vyjely jednotky k dvěma spadlým stromům přes silnici. V okresu Litoměřice – dva zásahy na spadlé stromy pře silnici.  V okresu Louny jeden spadlý strom přes vozovku.

V okresu Most spadly dva stromy přes silnici. A na 10 místech vyjely jednotky čerpat vodu. Pod viaduktem v Třebušicích. Kanál v Podkrušnohorské ulici v Litvínově. Ze sklepa v Lomu. Před muzeem v Litvínově. Sklepy na Budovatelů, S. K. Neumana a Mikoláše Alše v Mostě.

Pozor, meteorologové varují před dalšími silnými bouřkami, které zasáhnou náš kraj dnes odpoledne a v noci na středu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*