Policisté měří led na zamrzlých rybnících

  •  

Policisté z poříčního oddělení začali s měřením tloušťky ledu na plochách v Ústeckém kraji. Chtějí dát lidem informace k tomu, aby se rozhodli, jestli je vhodné na zamrzlý rybník vstupovat. Na Teplicku kontrolují 11 míst.

To, jestli je plocha bezpečná, ale policisté neřeknou. „Vodní záchranná služba udává bezpečnou tloušťku ledu 25 centimetrů,“ uvedl Martin Racek z poříčního oddělení. Když vstoupil na rybník u Chlumce a provrtal se ledem naměřil sedm centimetrů. Led ho udržel. „Záleží i na kvalitě ledu. A také na tom, jestli na něj vstupuje jeden nebo více lidí,“ vysvětlil. Dodal, že na takovém ledu by ale nikomu bruslit rozhodně nedoporučoval. Také ho ze břehu jistí kolega pro případ, že by se probořil.

Policisté budou s měřením pokračovat, dokud bude led. Jak často záleží na počasí. Pokud dlouhodobě mrzne a led je již tlustý, nemusí často. Pokud ale přijde obleva, kontrol je více, protože se zvyšuje i nebezpečí. Údaje z měření naleznete na stránce http://www.policie.cz/clanek/monitoring-zalednenych-vodnich-ploch.aspx.

Kde se měří
Zámecká zahrada, Horní rybník
Zámecká zahrada, Dolní rybník
Teplice, Mexiko
Soběchleby, Kateřina
Modlany
Oldřichov, Barbora
Všechlapy, přehrada
Duchcov, Barbora
Duchcov, U sklárny
Duchcov, Leontýna
Osecký rybník


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*