Pokuty strážníci rozdávali bez oprávnění

ilustr. obr.
  •  

Strážníci z Dubí měřili od 1. do 28. ledna rychlost v Srbicích, i když nenabyl právní moci souhlas krajského úřadu s veřejnoprávní smlouvou uzavřenou právě mezi obcí Srbice a městem Dubí.

Krajský úřad proto vyzval dubskou městskou policii, aby sdělila, kolik pokut strážníci udělili na místě, a kolik bylo oznámeno správnímu orgánu k řízení. A zároveň aby k jednotlivým pokutám zaslala dokumentaci.

Podle Martina Volfa z Ústeckého kraje bude provedeno přezkumné řízení, ve kterém se zruší všechny pokuty. „Vzhledem ke skutečnosti, že v uvedeném období Městská policie Dubí měřila rychlost v obci Srbice, neměla příslušné právní předpisy, Krajský úřad Ústeckého kraje, odbor dopravy a silničního hospodářství provede zkrácené přezkumné řízení, v němž budou všechny příkazy na místě, uložené dotčeným osobám za zjištěná překročení nejvyšší dovolené rychlosti, zrušeny,“ řekl k případu.


  •  

1 komentář z Pokuty strážníci rozdávali bez oprávnění

  1. Koukám, že neuvádíte zdroj a pokud ho někdo uvede do komentáře, tento smažete. Gratuluji k popření kodexu novinářů a aplikování totalitní praktiky.

  2. Dobrý den, zdrojem naší informace je tiskové oddělení Ústeckého kraje, ostatně, pokud byste si článek přečetl, najdete v něm vyjádření mluvčího Ústeckého kraje Martina Volfa, z čehož je zřejmé, kdo je v tomto případě naším zdrojem.
    Z diskuzí na našem webu vyjma sprostých slov, urážek, nadávek a podobně nic nemažeme.
    Děkujeme za příspěvek
    Redakce

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*