Pokles počtu lidí bez práce dál pokračuje

  •  

V Ústeckém kraji v dubnu poprvé od října roku 2012 klesla míra nezaměstnanosti pod deset procent. Úřady práce měly na konci dubna o asi dva a půl tisíce uchazečů o zaměstnání méně než v březnu a míra nezaměstnanosti se tak dostala na 9,97%. Zároveň narostl i počet volných pracovních míst a to o deset procent. Zaměstnavatelé v Ústeckém kraji hledají více než 4600 lidí. K poklesu nezaměstnaných dochází v jarních a letních měsících pravidelně, důvodem je sezónní práce ve stavebnictví a zemědělství. Celorepubliková míra nezaměstnanosti byla na konci dubna 6,7%.

Počet nezaměstnaných se snížil ve všech okresech kraje, včetně teplického. Na Teplicku je dokonce nejnižší podíl nezaměstnaných v celém kraji vůbec. Na konci dubna tu míra nezaměstnanosti činila jen 8,3%. Teplický trh práce nabízí lidem bez práce také nejvyšší počet pracovních míst v kraji. Celkem 1075. Na jedno místo tak připadá asi sedm lidí bez práce. I tento poměr je nejlepší v kraji.

Celorepubliková míra nezaměstnanosti byla na konci dubna 6,7%. Nejlepší situace je už tradičně v Praze, tady míra nezaměstnanosti nedosahuje ani pěti procent. Volných míst je tu k mání bezmála 11 tisíc.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*