Pohřešovaného muže našel Orna s paničkou

  •  

O tom, jak důležití jsou čtyřnozí parťáci u policie, není pochyb. Důkazem toho je i případ úspěšně vypátraného pohřešovaného muže. Příběh podle policejní mluvčí Ilony Gazdošové započal v úterý 14. května, kdy na policii oznámil majitel firmy, že postrádá svého zaměstnance. Ten se měl vrátit po ukončení práce do sídla firmy, ale nedostavil se a služební vozidlo bylo nalezeno odstavené v Košťanech.

„Vzhledem k indiciím, že muž nebyl v dobrém psychickém stavu a byla obava o jeho život, uskutečnila se v teplickém okrese velká pátrací akce. Jelikož terén kolem místa nálezu vozidla a posledního výskytu muže je rozmanitý, včetně vodních ploch a lesních porostů, zúčastnily se pátrací akce různé policejní složky, včetně vrtulníku, dronů a další desítky policistů, hasičů, městských strážníků a dobrovolníků,“ popisuje akci policejní mluvčí s tím, že pátrání trvalo téměř dva dny, a úspěšný konec mělo právě díky spolupráci čtyřnohého parťáka a jeho policejní paničky.

Ve čtvrtek před 15:00 hodinou se ozvalo ve vysílačce oznámení, na které všichni čekali. Muž byl vyčmuchán policejním psem v křoviskách u jezera Barbora a je v pořádku. Policistka podpraporčice Klára Stuchlíková se svým psem Ornou odvedli dobrou práci.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*