Podívejte se na seznam razatních změn v příměstské dopravě

  •  

V souvislosti s novou organizací příměstské dopravy, kterou od roku 2015 kompletně připravuje Ústecký kraj (trasy linek, jízdní řády, tarifní a smluvní přepravní podmínky), dochází od 1. ledna 2015 k oddělení teplické městské dopravy od příměstské dopravy. Teplická MHD bude provozována pouze na území města Teplice (Sobědruhy až Hudcov).

S ohledem na tyto úpravy a na připravovaný koncept teplické hromadné dopravy předkládá město seznam změn platných od nového roku:

V souvislosti s novou organizací příměstské dopravy, kterou komplexně od roku 2015 připravuje Ústecký kraj (trasy linek, jízdní řády, tarifní a smluvní přepravní podmínky), dochází od 1.1.2015 k oddělení teplické městské dopravy od příměstské dopravy. Teplická MHD bude provozována pouze na území města Teplice.

V praxi to znamená, že budou zrušeny trolejbusové linky 9, 12 a 13 a autobusové linky 120 – 129, 30, 131 – 132, 33, 134 – 139 a 141 – 148. Příměstské autobusové linky „stovkové“ řady budou nahrazeny novými autobusovými linkami 481 – 495, 802 a 803. Informace o provozu těchto linek získáte na webové stránce Ústeckého kraje www.dopravauk.cz v sekci „Autobusová doprava oblastí Teplicko a Příměstská doprava Teplice od 1. ledna 2015“.

Samostatnou teplickou MHD, objednávanou městem Teplice, bude zajišťovat 7 trolejbusových linek (1, 2, 3, 4, 5, 7, 10), tři autobusové linky (6, 8, 9) a bezplatná autobusová linka 12 pro spojení středu města s obchodním centrem Olympia, jejíž provoz financuje správa obchodního centra Olympia Teplice.

Linka č. 1

Stávající trolejbusová linka 1 bude prodloužena ze stanice Šanov II do stanice Trnovany,Somet. Linka bude provozována v pracovních dnech do 18 hodin v intervalu 24 min., v pracovních dnech večer a o víkendech a svátcích v intervalu 40 min. Do stanice Třešňovka bude zajíždět pouze v pracovních dnech do 18 hodin, v ostatní dobu bude na Třešňovku zajíždět linka 10. V pracovních dnech večer a o víkendech a svátcích pojede v úseku Benešovo náměstí – Trnovany,Somet pouze každý druhý spoj, ostatní spoje budou ukončeny ve stanici Hlavní nádraží. Na linku budou po celou dobu provozu nasazovány standardní nízkopodlažní trolejbusy.

Linka č. 2

Stávající trolejbusová linka 2 bude prodloužena ze stanice Nemocnice do stanice Řetenice,Tolstého. Linka bude provozována v pracovních dnech do 18 hodin v intervalu 24 min., v pracovních dnech večer a o víkendech a svátcích v intervalu 40 min. V ranní době do 6 hodin denně a v pracovních dnech dopoledne bude linka provozována pouze v úseku Nemocnice – Anger. Na linku budou v pracovních dnech do 18 hodin nasazovány velkokapacitní nízkopodlažní trolejbusy, v ostatní dobu provozu standardní nízkopodlažní trolejbusy.

Linka č. 3

Stávající trolejbusová linka 3 má trasu nezměněnu. Linka bude provozována v pracovních dnech do 18 hodin v intervalu 24 min., v ostatní dobu bude provoz v úseku Šanov I lázně – Trnovany zajišťovat autobusová linka 9 a provoz v úseku Benešovo náměstí – Šanov II – Panorama autobusová linka 8. Na linku budou po celou dobu provozu nasazovány standardní nízkopodlažní trolejbusy.

 

Linka č. 4

Nová trolejbusová linka 4 nahrazuje stávající trolejbusovou linku 12, je však prodloužena ze stanice Nemocnice do stanice Řetenice,Tolstého. Linka bude provozována v pracovních dnech do 18 hodin v intervalu 24 min., v pracovních dnech večer a o víkendech a svátcích v intervalu 40 min. V ranní době do 6 hodin denně a v pracovních dnech dopoledne bude linka provozována pouze v úseku Nemocnice – Panorama. Na linku budou po celou dobu provozu nasazovány standardní nízkopodlažní trolejbusy.

Linka č. 5

Stávající trolejbusová linka 5 bude celotýdenně provozována pouze v úseku Řetenice,Tolstého – Šanov II. Linka bude provozována v pracovních dnech do 18 hodin v intervalu 24 min., v pracovních dnech večer a o víkendech a svátcích v intervalu 40 min. Na linku budou v pracovních dnech do 18 hodin nasazovány velkokapacitní nízkopodlažní trolejbusy, v ostatní dobu provozu standardní nízkopodlažní trolejbusy.

Linka č. 6

Nová autobusová linka 6 částečně nahrazuje stávající autobusové linky 125, 128, 33 a 138. Bude vedena v trase Novoveská – Bílá cesta – Třešňovka – Nemocnice – Libušina – Jateční/Hřbitovní – Dubská – Mánesovo náměstí – Benešovo náměstí – Městské sály – Zemská – Luna – Maršovská – Sobědruhy/Trnovany,Pluto – Trnovany,Somet. Linka bude provozována v pracovních dnech do 18 hodin v intervalu 24 min., v pracovních dnech večer a o víkendech a svátcích v intervalu 40 min. V úseku Libušina – Třešňovka bude linka v provozu pouze v pracovních dnech v ranní a odpolední špičce (každý spoj) a v pracovních dnech dopoledne (každý třetí spoj). V úseku Třešňovka – Novoveská bude linka v provozu pouze v pracovních dnech od 7 do 8 hodin a od 13:30 do 15:30 hodin (každý spoj) a v pracovních dnech dopoledne a od 15:30 do 18:30 hodin (každý třetí spoj). V úseku Libušina – Dubská bude linka v provozu pouze v pracovních dnech do 18 hodin s tím, že vybrané spoje nepojedou Jateční ulicí, ale Hřbitovní ulicí. O víkendech a svátcích bude zajištěn provoz v úseku Libušina – Hřbitovní – Dubská pouze v době od 9:30 do 17:30 hodin každým druhým spojem. Do zastávky Zemská bude linka zajíždět pouze v ranní a odpolední špičce pracovních dnů. V úseku Maršovská – Trnovany,Somet bude linka v provozu pouze v ranní a odpolední špičce pracovních dnů. V úseku Maršovská – Sobědruhy bude linka v provozu pouze v pracovních dnech večer a o víkendech a svátcích (každý druhý spoj). Na linku budou po celou dobu provozu nasazovány standardní nízkopodlažní autobusy.

Linka č. 7

Stávající trolejbusová linka 7 má trasu nezměněnu. Linka bude provozována v pracovních dnech do 18 hodin v intervalu 24 min., v pracovních dnech večer a o víkendech a svátcích v intervalu 40 min. Na linku budou v pracovních dnech do 18 hodin nasazovány velkokapacitní nízkopodlažní trolejbusy, v ostatní dobu provozu standardní nízkopodlažní trolejbusy.

Linka č. 8

Nová autobusová linka 8 částečně nahrazuje stávající autobusové linky 126, 127 a 132. Bude vedena v trase Hudcov – Buzulucká – Nemocnice – Bílinská – Valy – Benešovo náměstí – Hlavní nádraží – Trnovany – Trnovany,Somet – Šanov II – Panorama. Linka bude provozována v pracovních dnech do 18 hodin v intervalu 24 min., v pracovních dnech večer a o víkendech a svátcích v intervalu 40 min.

Do zastávky Buzulucká bude linka zajíždět pouze v pracovních dnech v ranní a odpolední špičce (každý spoj) a v pracovních dnech dopoledne (každý druhý spoj). V úseku Hlavní nádraží – Panorama bude linka v provozu pouze v pracovních dnech večer a o víkendech a svátcích. Na linku budou po celou dobu provozu nasazovány standardní nízkopodlažní autobusy.

Linka č. 9

Nová autobusová linka 9 částečně nahrazuje stávající autobusové linky 121, 128, 129 a 138 a stávající trolejbusovou linku 9. Bude vedena v trase Bystřany,hřbitov – Prosetice – Šanov I lázně – Pražská – Benešovo náměstí – Hlavní nádraží – Městské sály – Luna – Maršovská – Sobědruhy – Olympia – Trnovany,Somet – Šanov II. Linka bude provozována v pracovních dnech do 18 hodin v intervalu 24 min., v pracovních dnech večer a o víkendech a svátcích v intervalu 40 min. Do zastávek Bystřany,hřbitov a Prosetice,žel.zast. bude linka zajíždět mezi 9. a 16. hodinou (zhruba každý třetí spoj).  Do Šanova I bude zajíždět pouze v pracovních dnech večer a o víkendech a svátcích, kdy není provozu trolejbusová linka 3. Do zastávky Olympia bude linka zajíždět až od 7 hodin. V úseku Sobědruhy – Olympia – Šanov II bude v pracovních dnech dopoledne a večer a o víkendech a svátcích provozován pouze každý druhý spoj, Na linku budou po celou dobu provozu nasazovány standardní nízkopodlažní autobusy.

Linka č. 10

Stávající trolejbusová linka 10 má trasu nezměněnu. Linka bude provozována v pracovních dnech do 18 hodin v intervalu 24 min., v pracovních dnech večer a o víkendech a svátcích v intervalu 40 min. Do stanice Třešňovka bude zajíždět pouze v pracovních dnech večer a o víkendech a svátcích, v ostatní dobu bude na Třešňovku zajíždět linka 1. Na linku budou po celou dobu provozu nasazovány standardní nízkopodlažní trolejbusy.

Linka č. 12

Nová autobusová linka 12 nahrazuje stávající autobusovou linku 30. Linka bude provozována v pracovních dnech od 8 do 18 hodin v intervalu 30 min., v pracovních dnech večer a o víkendech a svátcích od 7 hodin v intervalu 40 min. Linka bude vozit zákazníky obchodního centra Olympia zdarma. Na linku budou po celou dobu provozu nasazovány standardní nízkopodlažní autobusy.

 

 

 

 


  •  

5 komentářů on Podívejte se na seznam razatních změn v příměstské dopravě

  1. Tak to je hustý, to by mne zajímalo který vemeno tohle vymyslelo. Ještě že jezdim autem. Ale třeba moje maželka jezdí celkem pravidelně do duchcova autobusem, který zrušej a to s kočárem. Tak sem zvědavej co vymyslej. Tady platí přísloví : proč to dělat jednoduše, když to jde složitě…..

  2. Si děláte srandu? proč to nenecháte?! všem si myslím že to vyhovuje děláte v tom akorát bordel! to si zase ti nahoře něco vymysleli……

  3. Strašně by mě zajímalo proč nenechali 9.tak jak je!!Jezdím s ní už tři roky směr Prosetice- Angr zajímalo by mě jak budu jezdit nyní!!! Takovou změnu muže vymyslet jen člověk bez rozumu nebo někdo kdo si vozí zadek v autě!!!

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*