Podívejte se k vinařům do sklepa a ochutnejte znamenité české víno

  •  

Pokud máte rádi víno, chcete zažít atmosféru vinných sklepů a dozvědět o českém víně více než jen z etikety, pak se vypravte tuto sobotu 1. září na akci – Otevřené sklepy Českého středohoří.

Vinařská akce s ryze rodinnou atmosférou navazuje na velmi úspěšný loňský první ročník. Své sklepy otevřou veřejnosti vinaři z Velkých a Malých Žernosek, Žalhostic, Třebívlic a Lovosic. Čekají na vás celodenní prohlídky a ochutnávky skvělých vín přímo ve vinařských sklepích v Žernoseckém vinařství, Vinařství sv. Tomáše, Vinařství Porta Bohemica, Johann W – zámecké vinařství Třebívlice, Víno Hrabkovský, Rodinné vinařství Mikulenkovi, Vinum Celebratum nebo vinařství Antonín Hrabkovský mladší.

Od samotných vinařů se dozvíte zajímavosti o výrobě vín, čeká vás plavba po Labi, řada míst s občerstvením i čerstvý burčák. Připravena je také rozšířená autobusová doprava a přívozy, které budou turisty mezi jednotlivými sklepy převážet.

Hlavní pokladna a ústředí akce je ve Velkých Žernosekách a vinaři se na vás těší mezi 9 – 20 hodinou. Dalšími startovními body jsou vlaková zastávka Lovosice město, vinařství Pod Radobýlem, u sv. Tomáše nebo v Třebívlicích Johann W. Za startovné 250,- Kč dostanete skleničku, nosičku, mapu, vodu, jízdenku na autobus mezi vinařstvími a přívoz.

Na akci přijeďte vlakem nebo lodí z Ústí nad Labem.

Více informací ZDE


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*