Podívejte se, jak by mohlo vypadat nové koupaliště

  •  

Kaskáda Teplice je zatím pracovní název pro nové koupaliště. Venkovní koupaliště bude pod vodojem na Nové Vsi. Architekt Petr Sedláček z teplické MISE navrhl podobu tří kaskádovitých bazénů. Součástí má být i volně přístupný park pro slunění a další aktivity. Podle odhadu architekta  by bazény a technologie mohly stát zhruba 100 milionů korun.

V současné době vzniká pracovní skupina složená z lidí napříč všemi politickými stranami a z odborníků, která bude o konečné podobě koupaliště diskutovat.

„Projekt koupaliště by mohl být hotový nejdříve koncem příštího roku. Stavět bychom chtěli už v tomto volebním období, ale téma koupaliště řešíme už tři roky, takže záleží, jak budou probíhat jednání pracovní skupiny,“ řekl primátor Hynek Hanza.

Nové koupaliště, díky kaskádovitému řešení, zabere srovnatelnou plochu, jakou kdysi měla plovárna Zámecká. O obnovení koupaliště v Zámecké zahradě usilovali opoziční zastupitelé. Koupaliště v Zámecké od 80. let postupně chátralo a v roce 1996 bylo uzavřeno. Za tři roky ho za 1,4 milionu město prodalo soukromníkovi. Dnes majitelé za areál chtějí bezmála 25 milionů.

Vitualizace MgM Teplice, Atelier MISE

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*