Petr Vacek: Hrát jinde, než v divadle, je výzva

Foto: Divadlo Na Jezerce
  •  

Seriál Rickyho Gervaise After Life se stal předlohou pro stejnojmennou hru, kterou můžete vidět na nádvoří teplického zámku 3. září. Jeden z protagonistů představení herec Petr Vacek přiznává, že hraní pod širým nebem má něco do sebe.

Do Teplic na nádvoří zámku přijedete s Divadlem Na Jezerce s hrou After Life. Přiblížíte nám, o čem to je a koho ztvárňujete vy?

Hra After Life vznikla podle televizního seriálu na Netflixu, jehož autorem a protagonistou je britský komik Ricky Gervais. Hraje Tonyho, který těžce nese ztrátu své ženy Lízy. Tony – u nás ho hraje Milan Šteindler – by nejradši spáchal sebevraždu, ale kvůli svému psovi si to rozmyslí. Místo toho se rozhodne žít podle svého a dělat si co chce. Na životě mu nezáleží, takže proč by si bral servítky? A tím vznikají komické momenty, kdy běžné situace staví na hlavu. Já hraju jeho švagra Matta, jeho nadřízeného, který se ho snaží přimět mít zase život rád. A. Všechny nás režíroval Jan Hřebejk.

Hrajete rád mimo budovu divadla, pod širým nebem?

Baví mě hrát kdekoliv, a když je to nějaké prostředí, které je jiné, beru to jako výzvu a příležitost k oživení. Například … nedávno jsme hráli s Ypsilonkou na Letní scéně Divadla Bolka Polívky v Brně a na kolegu Jiráně, který nesnáší přírodu, útočili chrousti. A když jsme na tom samém místě hráli s Divadlem Na Jezerce Pánský klub, hrál jsem Přemka, kterému je 78 let. A najednou jsem se přistihl, jak rychlým hmatem lapám komáry…

Na co jiného byste nás k vám do divadla pozval?

Nejraději bych byl, kdybyste přišli do Divadla Na Jezerce na hru  Ze života Čapka,  o Karlu Čapkovi , která je – pro někoho překvapivě – plná humoru. Stejně jako byl Čapek sám. Taky na Saturnina, toho snad ani představovat nemusím, ale pro jistotu dodám, že Milouše nehraju.  Moc rádi hrajeme i Naprosté cizince a rozhodně si nenechte ujít Už je tady zas v režii Matěje Balcara. A pro úplnost dodám, že ať si vyberete na Jezerce jakýkoliv titul, určitě se nespletete.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*