Pervitin za miliony zajistil TOXI tým

  •  

Kriminalistům z teplického TOXI týmu se podařilo zajistit drogy, jejichž hodnota by se na černém trhu pohybovala kolem čtyř a půl milionu korun. Muž schovával drogy ve speciálně upraveném autě.

„Jedná se o největší množství pervitinu, které se na jednom místě teplickým kriminalistům podařilo v posledních letech zajistit. Policisté získali poznatky, že by se z našeho okresu měl ve větším množství vyvážet pervitin do celé republiky a to ve speciálně upraveném vozidle,“ říká mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

V rámci operace NOMO se na základě dlouhodobé operativní činnosti tato informace potvrdila, minulý týden našli kriminalisté v zaparkovaném vozidle podezřelého skoro čtyři a půl kilogramu pervitinu. Muž měl schované drogy ve velice důmyslném úkrytu, který byl při běžné kontrole neodhalitelný.

„K jeho objevení pomohl kriminalistům služební pes Transa ze skupiny speciálních kynologických činností, který je vycvičen na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Skrýš byla umístěna pod zadními sedadly v místech, kde se měly nacházet nádrže na CNG pohon, když služební pes místo označil, policisté v úkrytu našli igelitový pytel, ve kterém byly čtyři sáčky, z nichž každý obsahoval kilo drogy a jeden menší s téměř půl kilem pervitinu,“ doplňuje teplický mluvčí.

Třiapadesátiletý muž byl zadržen a následně obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Vzhledem k značnému množství drog, které byly ve vozidle ukryty, byl vzat obviněný do vazby, kde bude čekat na verdikt soudce, který ho může v případě uznání viny poslat až na dvanáct let za mříže.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*