Peníze na nové kotle dostanou i někteří odmítnutí žadatelé

  •  

Některým odmítnutým žadatelům proplatí kraj peníze za výměnu starých kotlů. Půjde o majitele kotlů, které byly z tzv. kotlíkových dotací dodatečně vyškrtnuty. Jeden z výrobců totiž na některých kotlích uvedl špatnou emisní třídu. Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí pak zpracování žádostí o příspěvek na jejich výměnu pozastavili.

Na kotlích Atmos byla už od výrobce chybně vyznačena emisní třída jedna. Na výrobek by se tak vztahovala možnost výměny v rámci kotlíkových dotací. Ve skutečnosti ale kotle splňují jen třetí emisní třídu a čerpat dotace na ně nejde. V druhé vlně kotlíkových dotací mohli lidé žádat jen o peníze na výměnu kotlů tzv. první a druhé emisní třídy.

Problémy s výměnou chybně označeného kotle se týkal devatenácti žadatelů. Těm kraj peníze poskytne ze svého rozpočtu. Celkem jde o bezmála dva milióny korun. Část z toho pak dostane zpět od ministerstva životního prostředí.

V Ústeckém kraji šlo v poslední výzvě na kotlíkové dotace cekem 156 milionů korun. Na nový zdroj tepla tak získaly peníze zhruba dva tisíce lidí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*